REKLAMA

Zmiana u steru Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

  • Autor: GP
  • 04 grudnia 2015 07:40
Zmiana u steru Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Andrzej Adamczyk, Jacek Bojarowicz i Tomasz Rudnicki (fot. twitter.com)

Od piątku obowiązki dyrektora GDDKiA będzie pełnił Jacek Bojarowicz. Zastąpił pełniącego te obowiązki Tomasza Rudnickiego.

Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa w rządzie premier Beata Szydło wystąpił z wnioskiem o odwołanie z funkcji p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Tomasza Rudnickiego. Premier przychyliła się do wniosku i powołała na to stanowisko Jacka Bojarowicza.

Resort infrastruktury tłumaczy tę zmianę koniecznością usprawnienia procesów inwestycyjnych za jakie odpowiada GDDKiA.

Tomasz Rudnicki pełnił obowiązki dyrektora GDDKiA od kwietniu 2014 roku.

Sylwetka nowego dyrektora

Jacek Bojarowicz jest pracownikiem GDDKiA.

Od stycznia 2006 do maja 2008 r. pełnił funkcję zastępcy Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Jest absolwentem Politechniki Krakowskiej, uzyskał tytuł magistra inżyniera budownictwa drogowego.

Karierę zawodową rozpoczął w 1976 roku w Dyrekcji Okręgowej Dróg Publicznych w Kielcach. W latach 1982-1987 pełnił funkcję zastępcy dyrektora Rejonu Dróg Publicznych w Jędrzejowie. W 1987 r. przeniesiony na stanowisko zastępcy dyrektora Rejonu Dróg Publicznych w Kielcach. W latach 1990 –1998 pełnił obowiązki Naczelnego Dyrektora Okręgu Dróg Publicznych w Kielcach, a w latach 1999 – 2001 dyrektora biura Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach. W wyniku kolejnych reform administracji drogowej do lipca 2002 roku pełnił obowiązki Dyrektora Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych w Krakowie, a następnie Dyrektora Oddziału GDDKiA w Kielcach. Posiada uprawnienia zawodowe do projektowania dróg oraz wykonywania i nadzorowania robót drogowych i mostowych.

Pełnił funkcję rozjemcy eksperta oraz inżyniera kontraktu w inwestycjach realizowanych przy udziale środków Banku Światowego i EBI. W latach 2014-2015 główny specjalista i kierownik projektu budowy drogi ekspresowej S7 na odcinku Radom – Skarżysko-Kamienna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA