REKLAMA

Zmiany w ustawie uderzą w firmy pożyczkowe

  • Autor: PAP/AT
  • 03 listopada 2017 06:35
Zmiany w ustawie uderzą w firmy pożyczkowe Firmy pożyczkowe z zagranicznym kapitałem, które w Polsce dominują w tej branży, już od przyszłego roku będą płaciły znacznie wyższe podatki dochodowe (fot.shutterstock)

Ministerstwo Finansów chce dokręcić regulacyjną śrubę, by uniemożliwić międzynarodowym przedsiębiorstwom wyprowadzenie zysków za granicę. Część zmian, które pojawiły się w projekcie, uderzy w firmy pożyczkowe.

Pakiet nowelizacyjny ustaw podatkowych, przygotowany w lipcu przez resort finansów, ekspresowo pokonuje ścieżkę legislacyjną - przyjął go Sejm i od 30 października czeka na decyzję Senatu - pisze "Puls Biznesu".

Jak tłumaczy gazeta, resort chce dokręcić regulacyjną śrubę, by uniemożliwić międzynarodowym przedsiębiorstwom wyprowadzenie zysków za granicę. "Erozja bazy podatkowej i przesuwanie dochodów są w ocenie MF jednym z głównych systemowych problemów na obszarze podatków dochodowych" - wyjaśnia Ministerstwo Finansów.

Część zmian, które pojawiły się w projekcie, uderzy w firmy pożyczkowe. MF, w którym za projekt nowelizacji odpowiada wiceminister Paweł Gruza, chce im zabrać dwa kluczowe narzędzia podatkowe - tzw. CDS i cienką kapitalizację. W konsekwencji firmy z zagranicznym kapitałem, które w Polsce dominują w tej branży, już od przyszłego roku będą płaciły znacznie wyższe podatki dochodowe - informuje "Puls Biznesu".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Madera 2017-11-03 08:05:42
    Ale krzywdę im zrobicie lichwiarz , powinien zniknąć z przestrzeni POLSKI ŻYDZI ! Ale to jest okradanie POLAKOW TO WSZYSTKO W PORZĄDKU....LICHWA BYŁA ZAKAZANA ILU ICH SIEDZI ALBO SIEDZIAŁO W WIEZIENIACH?.....OKUPACYJNE ŚWINIE !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA