REKLAMA

13,5 tys. Polaków z petycją w obronie Jarosława Kaczyńskiego

  • Autor: bad
  • 28 grudnia 2016 15:35
13,5 tys. Polaków z petycją w obronie Jarosława Kaczyńskiego Autorzy petycji bronią Kaczyńskiego. Fot.: facebook.com

W internecie można podpisać petycję w obronie prezesa Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Jarosława Kaczyńskiego. Ma ona poparcie 13,5 tys. osób.

Autorzy petycji bronią Kaczyńskiego po ataku, jaki nastąpił po użyciu sformułowania „najgorszy sort Polaków”. Użył go w wywiadzie dla telewizji Republika w grudniu ubiegłego roku.

- To powrót do metod z lat 2005-2007, ale także z czasów rządu Jana Olszewskiego, czyli też naszych, bo to był też rząd Porozumienia Centrum. To się powtarza. Ten nawyk donoszenia na Polskę za granicę. W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków. Ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny, bo czuje się zagrożony – powiedział polityk w rozmowie z Katarzyną Gójską-Henke.

Określeniem „najgorszy sort Polaków” posługują się przedstawiciele opozycji, którzy tak się nazywają.

Autorzy petycji podkreślają, że Jarosław Kaczyński „został oskarżony przez ludzi lewicy o ciągłe ich obrażanie i nazwaniem ludźmi najgorszego sortu”. W ich opinii „zdanie zostało wyrwane z kontekstu i należy przeczytać cały tekst, a nie ostatnie kilka zadań”.

- Oni sami wielokrotnie grozili Jarosławowi Kaczyńskiemu. A to morderstwem a to podpaleniem. A teraz bezczelnie go oskarżają o złe traktowanie, chociaż sami zachowywali się o wiele gorzej. Na ich wiecach pod adresem Prezesa padały bardzo wulgarne, obraźliwe słowa !! Zwolennicy PiS, proszę podpiszcie petycję, i nie pozwólcie więcej napadać na Jarosława Kaczyńskiego. Ci którzy go bezczelnie oskarżają najpierw mu grozili śmiercią, potem podpaleniem już o inwektywach pod jego adresem nie wspominając. Nie dajcie się zwariować i stańcie w obronie Prezesa PiS – czytamy w petycji.

Jak dodają, zwolennicy PiS mają „dość ciągłych złośliwości i obelg”. Chcą zebrać 20 tys. głosów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • rtyw 2016-12-29 12:11:21
    Pan Kaczyński używa tego sformułowania do zdrajców narodu polskiego, więc jak ma ich nazywać. To prawda, że zawsze było ich wielu, jedni służą dalej Moskwie, a inni po dziadkach w Wermachcie Berlinowi. Prawdziwych Polaków jest niewielu, dlatego taki wielki jest szum, bo tak wielu czuje się winnych. Rozejrzyjcie się dookoła żydo-komuna, ubecja, TW-Bolki, Ukraińcy, czarni w parlamencie, itd. Wiadomo, że w takim Narodzie nie będzie jedności.
  • Radej 2016-12-28 16:30:23
    jak można powiedzieć coś takiego..... wstydREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA