REKLAMA

81. miesięcznica katastrofy smoleńskiej, Kaczyński: Jesteśmy coraz bliżej prawdy o katastrofie smoleńskiej

 • Autor: PAP/JS
 • 10 stycznia 2017 21:37
81. miesięcznica katastrofy smoleńskiej, Kaczyński: Jesteśmy coraz bliżej prawdy o katastrofie smoleńskiej Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego (fot. PiS/twitter)

Jesteśmy coraz bliżej prawdy o katastrofie smoleńskiej i żadne działania, które się temu przeciwstawiają nic nie pomogą - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w 81. miesięcznicę katastrofy smoleńskiej.

"Przez wszystkie te lata zabiegaliśmy o to, by prawda wyszła na jaw, by ci wszyscy, którzy zginęli byli właściwie upamiętnieni. Jesteśmy blisko, coraz bliżej prawdy i tego dnia, w którym staną tutaj pomniki i żadne działania, które zmierzają ku temu, by temu się przeciwstawić nic nie pomogą" - oświadczył prezes PiS w wystąpieniu przed Pałacem Prezydenckim.

Wystąpienie Kaczyńskiego było zagłuszane przez zgromadzonych przed Pałacem Prezydenckim Obywateli RP, którzy krzyczeli "Ręce precz od grobów!".

"Zwyciężymy z całą pewnością. Będzie prawda wbrew tym, którzy tutaj krzyczą. Wbrew tym wszystkim, którzy bronią kłamstwa, którzy bronią kłamstwa także tutaj. Wbrew tym wszystkim, którzy dzisiaj łamią prawo, którzy dzisiaj chcą sparaliżować Sejm, którzy chcą doprowadzić do tego by wielki plan naprawy Rzeczypospolitej się nie udał" - podkreślił prezes PiS.

"Jeszcze raz powtarzam: zwyciężymy, dojdziemy do prawdy, także do tej prawdy, która jest w grobach" - powiedział Kaczyński. "Dojdziemy do prawdy i ci wszyscy, którzy dzisiaj za wszelką cenę chcą bronić kłamstwa, którzy chcą za wszelką cenę służyć tym, którzy są wrogami Polski, ci wszyscy będą się wstydzić i poniosą konsekwencje moralne, a tam gdzie łamią prawo także i inne tego wszystkiego, co czynią" - dodał Kaczyński.

"Jesteśmy pewni, że przyjdzie taki dzień, że Polska będzie ostatecznie uwolniona, od tej choroby, od tego wszystkiego co dzisiaj także widzimy. Przyjdzie taki dzień, że żadne krzyki, żadne wrzaski, żadne syreny tego nie zmienią. Polska zwycięży wbrew swoim wrogom, wbrew swoim zdrajcom" - oświadczył lider PiS.

Zgromadzeni uczestnicy uroczystości skandowali: "Zwyciężymy! Targowica!"

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (2 komentarzy)

 • ko$cielny 2017-01-11 09:05:07
  Och, gdyby to był jumbo jet to więcej tej "elity" by się zmieściło.
 • Krecha 2017-01-10 22:10:36
  Kaczy swir jak zwykle swoje wojenne okrzyki i zaklęcia. Nie pomoże mu to. Bedzie zdychał w samotności i opuszczeniu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA