REKLAMA

Abp Gądecki zaprosił prezydenta na obchody 1050. rocznicy chrztu Polski

  • Autor: PAP/JS
  • 15 lutego 2016 19:08
Abp Gądecki zaprosił prezydenta na obchody 1050. rocznicy chrztu Polski Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki zaprosił w imieniu Episkopatu Polski prezydenta Andrzeja Dudę na obchody jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski (fot. youtube.com)

· Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaprosił prezydenta Andrzeja Dudę na obchody jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski.
· Obchody jubileuszowe będą miały miejsce w Gnieźnie i w Poznaniu od 14 do 16 kwietnia.
· 14 kwietnia w katedrze gnieźnieńskiej będzie celebrowana uroczysta msza święta.

Uroczystości jubileuszowe zaplanowano również w Ostrowie Lednickim, gdzie na pamiątkę rocznicy chrztu zabrzmi dzwon "Mieszko i Dobrawa".

Jak poinformował rzecznik KEP, obchody będą kontynuowane 15 kwietnia w Poznaniu, gdzie odbędzie się - po raz pierwszy poza Warszawą - Zgromadzenie Narodowe. 16 kwietnia w godzinach popołudniowych można będzie wysłuchać jubileuszowego Oratorium 966.pl w wykonaniu Filharmonii Poznańskiej. Następnie z fary do katedry poznańskiej przejdzie procesja maryjna, którą zakończy Eucharystia.

Rzecznik dodał, że już teraz można zgłaszać swój udział w świętowaniu 16 kwietnia na INEA Stadion w Poznaniu, gdzie oczekiwanych jest ok. 30 tys. osób. Centralnym wydarzeniem będzie msza święta z chrztem dorosłych i posłaniem do głoszenia Ewangelii. W drugiej części spotkania zaplanowano m.in. historyczny quiz multimedialny "Człowiek 1050-lecia" oraz musical "Jesus Christ Superstar" w wykonaniu Teatru Muzycznego w Poznaniu

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA