REKLAMA

ABW cofnęła poświadczenie bezpieczeństwa Wojtunikowi

  • Autor: PAP/em
  • 04 stycznia 2017 12:30
ABW cofnęła poświadczenie bezpieczeństwa Wojtunikowi Były szef CBA bez poświadczenia bezpieczeństwa (fot. cba.gov.pl)

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego cofnęła poświadczenie bezpieczeństwa b. szefowi CBA Pawłowi Wojtunikowi.

Stanisław Żaryn poinformował w środę (4 stycznia) że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, działając zgodnie z procedurami i w oparciu o przepisy prawa, wszczęła postępowanie sprawdzające wobec Pawła Wojtunika, byłego szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Poświadczenie bezpieczeństwa wydawane przez ABW pozwala na dostęp danej osoby do dokumentów certyfikowanych - opatrzonych klauzulą tajności.

"Zgodnie z decyzją ABW Panu Pawłowi Wojtunikowi cofnięto poświadczenie bezpieczeństwa. W chwili obecnej Pawłowi Wojtunikowi przysługuje prawo złożenia odwołania od tej decyzji. Takie odwołanie wpłynęło do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dokumenty w tej sprawie są analizowane - napisał rzecznik ministra. "Dopiero po zakończeniu analizy będą podejmowane stosowne decyzje" - dodał Żaryn.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA