REKLAMA

Adam Andruszkiewicz przeszedł do koła Wolni i Solidarni

 • Autor: aw/PAP
 • 09 listopada 2017 10:56
Adam Andruszkiewicz przeszedł do koła Wolni i Solidarni Adam Andruszkiewicz. (Fot.: Youtube)

Adam Andruszkiewicz, który do tej pory był posłem Kukiz'15, dołączył w czwartek (9 listopada) do koła poselskiego Wolni i Solidarni. Jak wyjaśnił, na jego decyzję wpłynęła m.in. "legenda" Kornela Morawieckiego.

"Z wielką radością witam młodego posła. Takie zasilenie naszych szeregów poprzez ideowego, mądrego (Andruszkiewicza) mamy nadzieję, że wzbogaci nasze patrzenie na politykę, na świat" - powiedział na briefingu prasowym w Sejmie przewodniczący koła WiS Kornel Morawiecki.

"Takie słowa ze strony legendy Solidarności Walczącej są dla mnie wielkim zaszczytem i nie ukrywam, że właśnie to był duży powód dla mnie, żeby dołączyć do koła Wolni i Solidarni - legenda Kornela Morawieckiego" - podkreślił Andruszkiewicz.

Jak dodał, chciałby budować nową jakość w polskiej polityce. "Myślę, że koło Wolni i Solidarni jest tą opozycją merytoryczną, konstruktywną. Potrafi z mądrych powodów krytykować polski rząd, ale również wspierać tam, gdzie jest taka potrzeba" - zaznaczył Andruszkiewicz.

Poseł zaprosił wszystkich Polaków zwłaszcza młode pokolenie do współpracy. "Do budowy koła Wolni i Solidarni, do wspólnego działania" - zaznaczył.

Poinformował, że pozostaje prezesem stowarzyszenia Endecja. "Wspólnie razem będziemy zmieniać Polskę. Zapraszam także do współpracy wszystkich parlamentarzystów w Sejmie, którym jest bliska idea wolności i solidarności" - podkreślił.

Na pytanie, czy jest możliwe, że w dłuższej perspektywie przejdzie do PiS poseł odparł: "Dziś dołączam do koła Wolni i Solidarni taka jest moja decyzja i wszystkie decyzje od tej pory będziemy podejmować wspólnie".

"Jako koło Wolni i Solidarni sam nie będę podejmował tutaj żadnej decyzji. To będzie decyzja wspólna na czele z przewodniczącym Kornelem Morawieckim" - dodał Andruszkiewicz.

Pytany o słowa wiceszefa Kukiz'15 Marka Jakubiaka, który stwierdził, że nie było powodów do tego, żeby odszedł z klubu, Andruszkiewicz powiedział, że takie powody były. "Takie powody wczoraj przedstawiłem" - podkreślił.

"W dużej mierze moja retoryka, moje działania, niestety według Pawła Kukiza nie były spójne z tym, co chciał głosić Kukiz'15. Więc uznaliśmy wspólnie, że lepiej będzie, jeśli się rozejdziemy i tego dokonaliśmy" - wyjaśnił polityk.

Podkreślił, że jego odejście było bardzo kulturalne. "Nie ma tutaj żadnego jakiegoś obrzucania się wyzwiskami wzajemnego i wszyscy sobie życzymy nawzajem powodzenia. Bardzo cieszę się z tego, że dołączam do koła Wolni i Solidarni, bo myślę, że tutaj będę mógł swobodnie działać i mówić dalej o tym co chcemy zmieniać w Polsce" - podkreślił Andruszkiewicz. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (3 komentarzy)

 • do głupola szowinisty 2017-11-09 15:32:04
  Do Mader; polskie gnidy w brukseli: A co wy pseudopatrioci spod budki z piwem macie do żydów? Czy Jezus Chrystus i Święta Maria tez se na waszej czarnej liście?
 • polskie gnidy w brukseli 2017-11-09 14:51:54
  Do Madera: Ale o jakiego żyda Ci chodzi. Którego konkretnie żyda wspiera Andruszkiewicz albo ktokolwiek z tego koła do którego przechodzi. I chyba ten poseł jest ostatnim którego można nazwać sprzedawczykiem. Twój opis za to idealnie pasuje do takich gnid jak boni, lewandowski czy von thun w europarlamencie
 • Madera 2017-11-09 11:50:36
  I Dzięki Bogu ! Wywrotowiec ,sprzedawczyk, kolejny ZDRAJCA....kasa zwyciężyła a nie POLSKA !!! POLSKO ZAPAMIĘTAJ ICH WSZYSTKICH, KTÓRZY DLA KASY, MATKĘ OJCZYZNĘ SPRZEDAJĄ I ŻYDÓW WSPIERAJĄ ! Jak psy rozdzierają Polskie Państwo niedobrze się robi na ich widok.......! HIENY NA CMENTARZU POLSKI !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA