REKLAMA

Adam Bielan: Były szef MON z czasem może otrzymać bardzo ważne funkcje w parlamencie

  • Autor: PAP/JS
  • 15 stycznia 2018 21:14
Adam Bielan: Były szef MON z czasem może otrzymać bardzo ważne funkcje w parlamencie (Antoni Macierewicz, fot.mon.gov.pl/mjr Robert Siemaszko/CO MON)

Antoni Macierewicz został odwołany z funkcji ministra obrony narodowej, natomiast dalej pozostaje bardzo ważnym politykiem naszego obozu - oświadczył wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Myślę, że z czasem może otrzymać też jakieś bardzo ważne funkcje w parlamencie - dodał.

Adam Bielan pytany w TVN24 o odejście Antoniego Macierewicza, powiedział, że został on odwołany z funkcji ministra obrony narodowej, "natomiast dalej pozostaje bardzo ważnym politykiem naszego obozu". Jak dodał, b.szef MON otrzymał propozycję, którą przyjął, "żeby pokierować podkomisją ds. wyjaśnienia tragedii smoleńskiej". "Myślę, że z czasem może otrzymać też jakieś bardzo ważne funkcje w parlamencie" - podkreślił wicemarszałek.

Zapytany, kto zdecydował o zmianie na stanowisku szefa MON, powiedział, że "to był proces, w którym uczestniczyło wielu polityków". "Bardzo dużo do powiedzenia miał pan premier Mateusz Morawiecki. Dużo też, w sensie formalnym, miał do powiedzenia prezydent Andrzej Duda. Mówię tu o wszystkich zmianach, nie tylko tej konkretnej. I, rzecz jasna, dużo do powiedzenia miał lider obozu Jarosław Kaczyński. Więc w takim trójkącie zapadały te najważniejsze decyzje" - podkreślił wicemarszałek Senatu.

Pytanie o przyczyny odejścia ministra Macierewicza, Bielan odpowiedział, że decyzja nie należała do niego. "Wydaje mi się, że potrzebne było pewne nowe otwarcie rządu" - dodał.

Na początku grudnia ub.r. prezydent przyjął dymisję rządu Beaty Szydło i desygnował na premiera Morawieckiego. Kilka dni później odbyło się powołanie przez prezydenta rządu Morawieckiego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA