REKLAMA

Adam Bielan nowym ministrem spraw zagranicznych? Bielan: Nie miałem takiej propozycji

  • Autor: PAP/AT
  • 03 listopada 2017 10:19
Adam Bielan nowym ministrem spraw zagranicznych? Bielan: Nie miałem takiej propozycji Bycie marszałkiem Senatu to jest zaszczyt - powiedział Bielan (Adam Bielan, fot. mat. pras.)

Nie miałem takiej propozycji. To jest całkowite political fiction - powiedział wicemarszałek Senatu Adam Bielan (Polska Razem), pytany czy byłby w stanie przejąć kierownictwo w MSZ.

• Nie miałem propozycji, aby zostać ministrem spraw zagranicznych  - powiedział Bielan.

• Jestem bardzo zadowolony z bycia marszałkiem; to zaszczyt - podkreślił.

Bielan był pytany w RMF FM, czy jest gotowy do zmiany pracy. "Polityk musi być zawsze gotowy do zmiany w pracy. Wyborcy mogą mu po prostu podziękować w wyborach, nie przedłużyć mandatu" - mówił.

Zapytany, czy byłby w stanie pokierować MSZ, odparł: "Jestem bardzo zadowolony z obecnego miejsca pracy. Bycie marszałkiem Senatu to jest zaszczyt, honor".

Czytaj też: Spotkanie PiS i koalicji przełożone. Jarosława Kaczyńskiego zmógł wirus

Dopytywany, czy na tyle zadowolony, że umiałby odmówić, gdyby pojawiła się taka propozycja, zaznaczył: "Nie miałem takiej propozycji". "To jest całkowite political fiction" - stwierdził.

Premier Beata Szydło zapowiedziała na początku ubiegłego tygodnia, że w najbliższym czasie będą zmiany w rządzie; nie podała kto ma z niego odejść, ani kim będą nowi ministrowie. Jak mówiła, decyzje w tej sprawie omawia z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Zaznaczyła, że poinformuje o nich w ciągu kilkunastu dni.

Wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował na Twitterze, że piątkowe spotkanie kierownictwa PiS ws. rekonstrukcji rządu, odbędzie się w przyszłym tygodniu. Bielan wyjaśniał, że jego termin uległ zmianie, ponieważ prezesa PiS "zmógł wirus". "Od kilku dni jest w domu, lekarze zalecają, żeby do końca tygodnia z domu nie wychodził" - powiedział Bielan.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA