REKLAMA

Adam Bielan: PiS nie poprze wniosku PO o wotum nieufności wobec ministra zdrowia

  • Autor: PAP/JS
  • 03 stycznia 2018 19:53
Adam Bielan: PiS nie poprze wniosku PO o wotum nieufności wobec ministra zdrowia "Absolutnie nie poprzemy wniosku, jeśli chodzi o wotum nieufności wobec jakiegokolwiek ministra" - oświadczył TVP Info poseł Adam Bielan. (fot. facebook)

PiS nie poprze wniosku PO o wotum nieufności wobec ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła - zapowiedział wicemarszałek Senatu Adam Bielan. "Absolutnie nie poprzemy wniosku, jeśli chodzi o wotum nieufności wobec jakiegokolwiek ministra" - oświadczył.

PO chce odwołania Konstantego Radziwiłła z funkcji ministra zdrowia; wniosek w tej sprawie zamierza złożyć w Sejmie w przyszłym tygodniu. Bartosz Arłukowicz (PO) ocenił, że zagrożone jest bezpieczeństwo pacjentów. Jak mówił, w związku z wypowiadaniem klauzuli opt-out, pacjenci mają utrudniony dostęp do szpitali m.in. w województwach podlaskim, śląskim, opolskim, małopolskim, łódzkim, mazowieckim, czy podkarpackim. "Dzisiaj minister zdrowia de facto abdykował, zamienił się w rolę komentatora tej sytuacji" - stwierdził Arłukowicz.

"Chcemy dzisiaj wiedzieć, jakie działania podjął minister zdrowia? W jaki sposób poinformował pacjentów o zagrożeniach, które czekają ich przy nieczynnych oddziałach? Ile spotkań odbyło się z lekarzami i rezydentami? Jakie czynności podjął NFZ w tej sprawie? Chcemy wiedzieć, jakie plany ma minister Radziwiłł w związku z tym protestem, który się rozlewa na cały kraj?" - pytał poseł PO.

"Absolutnie nie poprzemy wniosku, jeśli chodzi o wotum nieufności wobec jakiegokolwiek ministra" - oświadczył TVP Info poseł Adam Bielan.

Wicemarszałek był także pytany o planowaną po 6 stycznia przez premiera Mateusza Morawieckiego rekonstrukcje rządu, ilu ministrów straci swoje posady.

"Nie mogę w tej sprawie się wypowiadać. Pan premier zapowiedział, że ogłosi swoją decyzję w styczniu już po święcie 3 króli, czyli takim tradycyjnym w Polsce końcu przerwy świąteczno-noworocznej" - dodał Bielan..

Pytany, czy koledzy z partii już wiedzą, czy już jest jakiś konsensus, jakie zmiany, czy głębokie zmiany nastąpią odparł: "Myślę, że wie pan premier, wie lider naszego obozu Jarosław Kaczyński, być może jeszcze kilku polityków". "Myślę, że ostateczne decyzje zapadną w ciągu najbliższych dni i będą wkrótce ujawnione" zaznaczył.

Dopytywany, czy to będzie szybka rekonstrukcja, czy funkcję straci jeden minister czy kilku, Bielan podkreślił: "Myślę, że to będzie rekonstrukcja jednorazowa tzn. jak sądzę pan premier poinformuje o zmianach we wszystkich resortach, w których takie zmiany zamierza w najbliższym czasie przeprowadzić. Natomiast nie jestem upoważniony żeby podawać datę".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • qwert 2018-01-04 20:19:37
    Organizator poprzedniej klęski wyborczej - towarzysz Bielan wrócił po kwarantannie w ue i znowu przygotowuje pis do kolejnej klęski. Lepiej niech publicznie nie pokazuje swojej fizjonomii minoga, chociaż porazka pisu nie byłaby wcale taka zła: różne gowiny i kurskie mogliby się samorealizować.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA