REKLAMA

Adam Szłapka: Błędnie zagłosowałem przeciwko ustawie o zakazie propagowania komunizmu

  • Autor: PAP/JS
  • 23 czerwca 2017 15:25
Adam Szłapka: Błędnie zagłosowałem przeciwko ustawie o zakazie propagowania komunizmu Adam Szłapka (fot. facebook/Adam Szłapka)

Błędnie zagłosowałem w Sejmie przeciwko ustawie o zakazie propagowania komunizmu - poinformował na Twitterze poseł Nowoczesnej Adam Szłapka. "Chciałem wstrzymać się od głosu" - dodał.

Sejm przyjął w czwartek (22 czerwca) nowelę ustawy o zakazie propagowania komunizmu, która reguluje kwestie usunięcia obiektów budowlanych o charakterze nieużytkowym, np. pomników, gloryfikujących ustrój totalitarny. Obejmuje ona też zakazem nadawanie nazw propagujących totalitaryzm np. szkołom. Za nowelizacją opowiedziało się 408 posłów, 7 było przeciw, a 15 wstrzymało się od głosu.

Szłapka, zagłosował przeciwko noweli ustawy. W piątek na Twitterze zamieścił oficjalne pismo, w którym oświadcza, że zagłosował błędnie. "Jestem przeciwny symbolom komunistycznym. Chciałem wstrzymać się od głosu, ponieważ ustawa nie jest najlepsza" - napisał.

Szłapka zwrócił się w piśmie do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego informując o swojej pomyłce w czasie głosowania.

"W wyniku pomyłki zagłosowałem przeciwko ustawie o zmianie ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej" - podkreślił poseł. Jak dodał jego "intencją było wstrzymanie się od głosu w sprawie tego projektu".

Poseł Nowoczesnej zwrócił się do marszałka Kuchcińskiego z prośbą o zamieszczenie adnotacji z treścią swojego oświadczenia w protokole z posiedzenia Sejmu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • qwert 2017-06-24 20:51:39
    pomylił się? taki wyszczekany a nie wie jak głosować? ile jeszcze razy się pomylił tylko w natłoku innych na nie nikt na tego poślina nie zwrócił uwagi!
  • wili 2017-06-23 22:18:53
    Szlapka sie nie pomulil on ma nadzieje na powrot swojego pracodawcy Komorowskiego oraz jego dowodcy szoguna i dlategotak glosowal poniewaz cala nowoczesna to ludzie okraglego stolu czyt. komuchyREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA