REKLAMA

Adam Szłapka: Prezydent powinien zrobić wszystko, by odwołano szefa MON

  • Autor: PAP/JS
  • 05 kwietnia 2017 14:42
Adam Szłapka: Prezydent powinien zrobić wszystko, by odwołano szefa MON Adam Szłapka (fot.:youtube.com)

Zwierzchnik sił zbrojnych powinien zrobić wszystko, żeby ten człowiek został jak najszybciej odwołany - powiedział poseł Nowoczesnej Adam Szłapka, komentując dotychczasową pracę ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

"Proszę odpowiedzieć na pytanie: w czyim interesie działa minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, jeśli dziś mamy informacje w prasie o tym, że nawet brytyjski wywiad podważa wiarygodność Polski, podważa to, że Polska jest poważnym partnerem?" - pytał na konferencji prasowej w Sejmie sekretarz generalny Nowoczesnej ."Zadawaliśmy te pytanie wielokrotnie pani premier Beacie Szydło - bez odpowiedzi. Najwyraźniej w tej sprawie pani premier nie ma zdania, więc zadajemy te pytanie jednemu z posłów, konkretnie - Jarosławowi Kaczyńskiemu" - dodał Szłapka.

Odnosił się do bieżącego numeru tygodnika "Polityka", który w publikacji "Mali agenci" cytuje m.in. negatywną opinię brytyjskiego wywiadu MI-6 na temat Polski. Według cytowanego raportu zwalnianie z pracy w administracji ma osłabiać pozycję Polski i jej bezpieczeństwo oraz pośrednio bezpieczeństwo europejskie. Rosyjskie służby mają wykorzystywać taką sytuację do przenikania w polskie instytucje państwowe.Adam Szłapka przypomniał ostatnie listy Andrzeja Dudy do Antoniego Macierewicza i zwrócił się do prezydenta: "Pan jest zwierzchnikiem sił zbrojnych, pan jest osobą konstytucyjnie odpowiedzialną za to, proszę pisać listy do ministra obrony narodowej, który jest szkodnikiem polskiej armii."

Poseł dodał również, że prezydent powinien zabiegać o odwołanie ministra Macierewicza. "Problemem jest to, że Antoni Macierewicz konsekwentnie od półtora roku topi zdolności bojowe polskiej armii i pan, jako zwierzchnik sił zbrojnych, powinien zrobić wszystko, żeby ten człowiek został jak najszybciej odwołany".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • martin 2017-04-05 17:26:26
    Szłapka niech uważna aby szkapa nie został , jak będą mieli swój rząd to mogą później ustawiać jak chcą , teraz niech sie odwala
  • antoni antczak 2017-04-05 15:02:06
    Aco ? chcecie wstawic agenta od Merkel?Jeden już jest w EP.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA