REKLAMA

Adam Szłapka: Ryszard Petru powinien pozostać szefem Nowoczesnej

  • Autor: AT
  • 09 października 2017 10:10
Adam Szłapka: Ryszard Petru powinien pozostać szefem Nowoczesnej Ryszard Petru (fot. Twitter/Nowoczesna)

To Ryszard Petru jest głównym twórcą Nowoczesnej i to jemu się udało zebrać tych wszystkich ludzi, którzy przyszli na Torwar dwa i pół roku temu, którzy zdecydowali się wystartować w wyborach i te osoby, które weszły do Sejmu - powiedział poseł Adam Szłapka (Nowoczesna).

• Myślę, że Ryszard Petru jest najlepszym kandydatem na szefa Nowoczesnej - uważa Szłapka.

• Najlepiej będzie, jeśli zostanie ponownie przewodniczącym - dodał.

• Dużo czasu spędzam na rozmowach z członkami Nowoczesnej i jestem przekonany, że Ryszard Petru jest bardzo dobrze odbierany przez członków Nowoczesnej - zaznaczył.

To Ryszard Petru - jak mówił Szłapka w Polsat News - jest głównym twórcą Nowoczesnej i to jemu się udało zebrać tych wszystkich ludzi, którzy przyszli na Torwar dwa i pół roku temu, którzy zdecydowali się wystartować w wyborach i te osoby, które weszły do Sejmu; także myślę, że jest to dobra kandydatura i uzyska ona największe poparcie".

W niedzielę poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiedział, że podczas najbliższych wyborów władz tej partii będzie się ubiegał o stanowisko jej przewodniczącego.

"Sądzę, że jeżeli Misiło startuje, to startuje, żeby wygrać; ma sześć tygodni i myślę, że będzie budował swoje poparcie. Ja niczego nie przesądzam, natomiast dużo czasu spędzam na rozmowach z członkami Nowoczesnej i (...) jestem przekonany, że Ryszard Petru jest bardzo dobrze odbierany przez członków Nowoczesnej" - ocenił poseł.

Szłapka zwrócił również uwagę, że według sondażu opublikowanego w poniedziałek przez "Rzeczpospolitą", poparcie Nowoczesnej wynosi aktualnie 9 proc. "Oprócz PiS, to jest jedyny wynik ugrupowania, który się poprawił od wyborów - powiedział. - Nie mówię, że to jest wynik, który mnie absolutnie satysfakcjonuje, natomiast chciałbym, żeby budować Nowoczesną jako ugrupowanie, które skupione jest wokół idei, wokół wartości. (...) Jestem optymistą, jeśli chodzi o kolejne etapy rozwoju Nowoczesnej. 9-10 proc. to jest dobry punkt startu".

"Dobrze przeszliśmy te dwa pierwsze, założycielskie lata - ocenił poseł Nowoczesnej. - Nie mam poczucia, że Nowoczesna jest zdemobilizowana (...). Przypomnę, że na miesiąc przed wyborami w 2015 r. mieliśmy 1 proc. w sondażach i gdyby nie energia, zaangażowanie i determinacja ludzi, to byśmy nie zdobyli ponad miliona głosów".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA