REKLAMA

Adam Szłapka z Nowoczesnej wspiera niezależnego kandydata do Senatu

  • Autor: WGK
  • 25 września 2015 18:37
Adam Szłapka z Nowoczesnej wspiera niezależnego kandydata do Senatu Adam Szłapka poparł w wyborach do Senatu Grzegorza Rusieckiego

Adam Szłapka, lider listy Nowoczesnej w okręgu kalisko-leszczyńskim, wsparł oficjalnie niezależnego kandydata na senatora z okręgu 94 Grzegorza Rusieckiego.

Grzegorz Rusiecki jest prawnikiem, był najmłodszym radnym Leszna i wiceprezydentem tego miasta. Jest asystentem europosłanki Krystyny Łybackiej. Ma poparcie SLD.

Obaj kandydaci wzięli udział w śniadaniu prasowym w Lesznie oraz briefingach w Gostyniu i Kościanie. W każdym z miast po spotkaniu z mediami Szłapka i Rusiecki rozmawiali z mieszkańcami.

Podczas spotkań z mediami oficjalnie ogłoszono rekomendacje Nowoczesnej dla niezależnego kandydata do Senatu Grzegorza Rusieckiego. – Grzegorz jest człowiekiem z nowej epoki, jest osobą której chce się wprowadzać zmiany, a ze względu na swoje doświadczenie wie jak to robić – powiedział Adam Szłapka.

Podatnicy nas nie finansują

Grzegorz Rusiecki podkreślił, że bardzo cieszy się z tego poparcia: - W programie Nowoczesnej Ryszarda Petru znajduje większość punktów, pod którymi mógłbym się podpisać. Nowoczesna to młodzi, zaangażowani ludzie. Z Adamem łączy nas to, że oboje byliśmy najmłodszymi radnymi w swoich miastach. Ale przede wszystkim łączą nas metody działania, pogląd na obecną sytuację i chęć zmian. To wszystko powoduje, że z Nowoczesną jest mi tak blisko – podsumował Grzegorz Rusiecki.

- Wspólne dla nas i dla Grzegorza Rusieckiego jest to, że w odróżnieniu od starych partii politycznych nie jesteśmy finansowani z budżetu państwa, czyli z podatków obywateli. Dlatego w naszych kampaniach nie będzie widać dużo pieniędzy, za to będzie widać energię i zapał do pracy – mówił Adam Szłapka.

W sobotę Nowoczesna organizuje konwencję wyborczą w Warszawie. Zostaną przedstawieni liderzy list wyborczych, poruszone kwestie gospodarcze, a także dotyczące edukacji, służby zdrowia i polityki społecznej.

Najważniejsze hasła i postulaty zostaną zaprezentowane podczas ośmiu bloków tematycznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Janek 2015-09-26 23:21:58
    Fajni kandydaci! Nowoczesna coraz bardziej przekonuje mnie do siebie
  • garfield 2015-09-26 07:58:58
    petru jest kompletnie niewiarygodny , najpierw namawiał ludzi do wstępowania do OFE a potem jako doradca premiera ukredł beszczelnie prywatne pieniądze , w mojejocenie jest oszustem i złodziejem , przyzoity człowiek nie powinien podawać mu ręki a co dopiero głosowaćREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA