REKLAMA

Adrian Zandberg: Działania prokuratury wobec Partii Razem to odwet

  • Autor: PAP/JS
  • 09 marca 2018 22:26
Adrian Zandberg: Działania prokuratury wobec Partii Razem to odwet Adrian Zandber ocenił, że działania prokuratury pokazują, kogo PiS się boi (fot. facebook.com/partiarazem)

Działania prokuratury wobec Partii Razem to odwet - powiedział lider Partii Razem Adrian Zandberg odnosząc się do postępowania prokuratorskiego ws. propagowania systemów totalitarnych. Dodał, że oczekuje "natychmiastowego zakończenia tej żenującej szopki oraz przeprosin".

W piątek (9 marca) wiceminister sprawiedliwości Michał Woś poinformował, że prokuratura prowadzi postępowanie, które być może będzie zakończone wnioskiem o delegalizację Partii Razem z racji propagowania komunizmu.

Adrian Zandber ocenił, że działania prokuratury pokazują, kogo PiS się boi. Zwrócił też uwagę, że "Partia Razem krytykowała PiS za aferę billboardową, sprawę bankowych akcji Morawieckiego czy złamanie przez rząd obietnic dotyczących Mieszkania Plus".

"Działania prokuratury to, jak rozumiem, odwet. Dosyć słaby, bo nawet pięciolatek nie uwierzy, że Partia Razem ma cokolwiek wspólnego z totalitaryzmem" - zaznaczył Zandberg.

Lider Partii Razem wyraził też oczekiwanie "natychmiastowego zakończenia tej żenującej szopki oraz przeprosin".

"Spekulacje też są przedwczesne, bo tu trzeba wyjaśnić wszelkie wątpliwości" - zaznaczył w piątek wiceminister sprawiedliwości. "Każdy stan faktyczny jest szczegółowo badany przez prokuratora referenta, który zapoznaje się z tą sprawą" - wskazał Woś.

Art. 13 konstytucji stanowi, że zakazane jest istnienie "partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA