REKLAMA

Adrian Zandberg krytykuje ministra Radziwiłła za jego ocenę protestu pielęgniarek

  • Autor: GP
  • 30 maja 2016 15:00
Adrian Zandberg krytykuje ministra Radziwiłła za jego ocenę protestu pielęgniarek Adrian Zandberg i cały, nowy zarząd krajowy partii Razem. (fot.:twitter.com/partiarazem)

• Protest pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka doczekał się reakcji Ministerstwa Zdrowia.
• W odpowiedzi na słowa ministra Radziwiłła, Adrian Zandberg pozwolił siebie na mocny wpis na Facebooku.
• Polityk lewicowej partii przypomniał PiS, jak w roku 2007 potraktowano środowisko pielęgniarek i położnych.

Adrian Zadnberg, jeden z liderów pozaparlamentarnej partii Razem, ustosunkował się do wypowiedzi ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła. W poniedziałek (30 maja) minister odwiedził protestujące pielęgniarki w Centrum Zdrowia Dziecka. W swojej ocenie sytuacji zapewnił, że resort ma za priorytet opiekę dzieci. Mówił też o zaniedbaniach, jakie poprzednie administracje popełniły, czym doprowadziły do desperacji personel.

- Sytuacja, z jaką mamy do czynienia w CZD jest efektem zaniedbań wieloletnich, a konflikt, który skończył się strajkiem, rozpoczął się ponad rok temu - zaznaczył szef resortu zdrowia w czasie konferencji po odwiedzinach w targanym problemami finansowymi warszawskim szpitalu.

- Według ministra Radziwiłła pielęgniarki zarabiają dobrze, wcale nie są przepracowane, wcale nie ma ich za mało na oddziałach... Z jaśniepańskiej perspektywy pana ministra właściwie nie wiadomo, czemu bezczelne pielęgniarki się buntują zamiast pokornie odrabiać służbę - odpowiadał na Facebooku polityk partii Razem ministrowi.

Źródło: facebook.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA