REKLAMA

Afera taśmowa, Michał Szczerba: Jak TVP pozyskała taśmy, które zostały nagrane nielegalnie?

 • Autor: PAP/AT
 • 07 sierpnia 2017 11:19
Afera taśmowa, Michał Szczerba: Jak TVP pozyskała taśmy, które zostały nagrane nielegalnie? Szczerbę ciekawi, kiedy TVP Info, ujawni rozmowy wicepremierów Mateusza Morawieckiego i Jarosława Gowina (Michał Szczerba, fot.facebook.com)

Poseł Michał Szczerba (PO) pytał, jak TVP Info uzyskała dostęp do taśm z restauracji "Sowa i Przyjaciele". Zastanawiał się, czy telewizja pozyskała je od tych, którzy popełniając przestępstwo taśmy nagrali, czy też " w sposób nielegalny od prokuratury".

W niedzielę portal tvp.info opublikował nowe nagrania z 2014 r. z restauracji "Sowa i Przyjaciele". Na taśmach zarejestrowana jest rozmowa ówczesnego szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego z ówczesnym prezesem Orlenu Jackiem Krawcem. Jak podał portal tvp.info, spotkanie b. szefa MSZ z b. prezesem prezesa Orlenu odbyło się w słynnej restauracji pod koniec lutego 2014 r. Obaj m.in. zastanawiali się, jakie są szanse PO na utrzymanie władzy i omawiali wewnętrzne sprawy partyjne - konflikt między Grzegorzem Schetyną i Donaldem Tuskiem.

Zapytany w PR24 o sprawę kolejnych nagrań poseł Szczerba powiedział, że najbardziej interesuje go, jak TVP Info "pozyskała taśmy, które zostały nagrane nielegalnie i się domniemywa, że przy użyciu również pewnego czynnika rosyjskiego".

Czytaj też: PiS: Nowe nagrania pokazują jak funkcjonowało państwo przed dojściem PiS do władzy

"I pytanie jest takie: czy pozyskali to od tych, którzy popełniali przestępstwo i realizowali jakieś zamówienie, czy też pozyskali w sposób nielegalny od prokuratury. Jeżeli pozyskali w sposób nielegalny od prokuratury, to mamy do czynienia z wielkim przestępstwem, o wiele bardziej kontrowersyjnym aniżeli to, czy dwóch panów - czy dwie panie - rozmawiali w jednej z warszawskich restauracji" - powiedział Szczerba.

Dodał, że ciekawi go również, kiedy TVP Info, ujawni rozmowy wicepremierów Mateusza Morawieckiego i Jarosława Gowina. "Bo przecież wiemy, że te rozmowy zostały nagrane" - powiedział poseł PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Sejmowy Wyktzyknik 2017-08-07 14:29:17
  Do wyborca: A mnie jedno i drugie. Bezprawie nie może byś usprawiedliwieniem innego bezprawia.
 • wyborca 2017-08-07 14:01:08
  Nie interesuje mnie jak pozyskano, ale to, co nagrano.
 • Sejmowy Wyktzyknik 2017-08-07 12:34:46
  Do Sejmowy Pytajnik: Mój drogi panie, w żadnym demokratycznym ustroju, dowody pochodzące z przestępstwa nie są uznawane a PRZESTĘPCY którzy je pozyskali są karani. Kto jest przestępcą, sprawa jest oczywista - CI KTÓRYM PRZYNIOSŁO TO KORZYŚĆ. Co do treści, jest rzeczywiście bulwersująca ale tak sobie myślę że jakby udało się nagrać rozmowy liderów przeciwnej strony, byłoby jeszcze ciekawiej. Niestety opozycja jest naiwna i nie ucieka się do takich metod.
 • Sejmowy Pytajnik 2017-08-07 11:50:23
  Zanim uwaga, najpierw cytata: "Poseł Michał Szczerba (PO) pytał, jak TVP Info uzyskała dostęp do taśm z restauracji "Sowa i Przyjaciele". Zastanawiał się, czy telewizja pozyskała je od tych, którzy popełniając przestępstwo taśmy nagrali, czy też " w sposób nielegalny od prokuratury"." Jak z tego wynika, dla pana posła Michała S. ważne są nie fakty ustalone na taśmach, ale kto tego dokonał.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA