REKLAMA

Agnieszka Frydrychowicz-Tekieli została nowym ambasadorem RP w Kolumbii

  • Autor: PAP/AT
  • 02 września 2016 11:05
Agnieszka Frydrychowicz-Tekieli została nowym ambasadorem RP w Kolumbii Marek Ziółkowski wręczył Agnieszce Frydrychowicz-Tekieli nominację na stanowisko Ambasadora RP w Kolumbii

Wiceminister spraw zagranicznych Marek Ziółkowski wręczył Agnieszce Frydrychowicz-Tekieli nominację Prezydenta RP na stanowisko Ambasadora RP w Republice Kolumbii.

Agnieszka Frydrychowicz-Tekieli w latach 1999-2000 odbyła aplikację dyplomatyczno-konsularną. Następnie pracowała w Departamencie Unii Europejskiej MSZ. W latach 2004-2008 pełniła funkcję I sekretarza w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE. W latach 2008-2009 pracowała w Departamencie Afryki i Bliskiego Wschodu, była pełnomocnikiem ministra ds. Procesu Barcelońskiego - Unii dla Śródziemnomorza. Od 2009 do 2014 r. była kierownikiem wydziału politycznego w Ambasadzie RP w Madrycie, pełniła też funkcję chargé d'affaires a.i. (2012-2013). W latach 2014-2016 pracowała w Biurze Infrastruktury MSZ, gdzie pełniła funkcję wicedyrektora.

Absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Zna język angielski i hiszpański.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA