REKLAMA

Akcja #sexedpl: Anna Zalewska zaprosiła modelkę Anję Rubik do MEN

  • Autor: PAP/AT
  • 22 listopada 2017 10:13
Akcja #sexedpl: Anna Zalewska zaprosiła modelkę Anję Rubik do MEN Modelka Anja Rubik jest inicjatorką kampanii edukacji seksualnej #sexedpl (fot.shutterstock)

Minister edukacji Anna Zalewska, pytana o kampanię edukacji seksualnej #sexedpl, zaprosiła jej inicjatorkę i modelkę Anję Rubik do MEN.

Zapraszam Anję Rubik, przeczytamy podstawy programowe do wychowania do życia w rodzinie - powiedziała w środę Zalewska.

Szefowa MEN była pytana w RMF FM o akcję edukacyjnę #sexedpl, która ma na celu przekazywanie wiedzy na tematy związane z szeroko pojętą seksualnością człowieka. Kampania skierowana jest głównie do osób młodych i ich rodziców. W projekcie, który składa się z kilkunastu krótkich filmów wideo, bierze udział wiele osób znanych ze świata kultury i showbiznesu.

"Anję Rubik znam z telewizji - to piękna i słynna na całym świecie modelka - natomiast samej akcji niestety nie znam" - powiedziała Zalewska.

Czytaj też: Zalewska zapowiada nowe rozwiązania dla szkolnictwa branżowego

"Oczywiście edukacja seksualna, która patrzy na dziecko przede wszystkim holistycznie i widzi nie tylko jego fizyczność, ale mówi o jego kształceniu do życia w rodzinie trwa w Polsce od 16 lat" - stwierdziła szefowa MEN.

Zalewska zaprosiła Rubik do wizyty w ministerstwie. "Razem przeczytamy rozporządzenie i podstawy programowe do wychowania do życia w rodzinie i (...) z ekspertami będziemy mogli pokazać, w jaki sposób małe dziecko między innymi przygotowuje się do dorosłego życia, do znajomości jego cielesności" - zadeklarowała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA