REKLAMA

Aleksander Stępkowski nowym wiceministrem polskiej dyplomacji

  • Autor: PAP/GP
  • 01 grudnia 2015 07:30
Aleksander Stępkowski nowym wiceministrem polskiej dyplomacji Aleksander Stępkowski będzie odpowiedzialny w MSZ między innymi za problematykę praw człowieka (fot. wikipedia.org, licencja: CC BY-SA 4.0)

Kompletuje się kierownictwo Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Witold Waszczykowski podzielił zakres obowiązków w swoim resorcie. Najnowsze nazwisko w dyplomacji to Aleksander Stępkowski.

Aleksander Stępkowski będzie odpowiadał w Ministerstwie Spraw Zagranicznych za sprawy prawne, traktatowe oraz prawa człowieka. Premier Beata Szydło podpisała jego nominację na podsekretarza stanu - poinformował w poniedziałek wieczorem resort spraw zagranicznych.

To czwarty wiceminister powołany przez szefa dyplomacji Witolda Waszczykowskiego.

Warszawski prawnik

Aleksander Stępkowski jest doktorem habilitowanym nauk prawnych, profesorem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Naukowo zajmuje się prawem porównawczym prywatnym i publicznym oraz myślą polityczną i prawną (m.in. polską tradycją republikańską), zwłaszcza zaś determinującym wpływem, jaki filozofia wywiera na kształt instytucji prawnych - podano w komunikacie.

Jako prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris angażował się w ochronę praw człowieka na forum Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, Komitetu Praw Dziecka ONZ, Europejskiego Komitetu Praw Społecznych

Był stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (2000 i 2001), University of Manchester (1999), University of Oxford (2002), Katholike Universiteit Leuven (2003).

Kierownictwo MSZ

Wcześniej w poniedziałek poinformowano, że podsekretarzem stanu ds. współpracy rozwojowej oraz polityki afrykańskiej i bliskowschodniej została wieloletnia dyplomatka, arabistka Joanna Wronecka. 17 listopada do resortu weszli Konrad Szymański - jako sekretarz stanu ds. europejskich - oraz Jan Dziedziczak, który jako sekretarz stanu odpowiada za sprawy polonijne, konsularne, parlamentarne oraz dyplomację publiczną i kulturalną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA