REKLAMA

Alexander Vershbow: Warszawski szczyt NATO jednym z najważniejszych od wielu lat

  • Autor: PAP/JS
  • 07 czerwca 2016 09:13
Alexander Vershbow: Warszawski szczyt NATO jednym z najważniejszych od wielu lat Zastępca sekretarza generalnego NATO podkreśla, że mamy do czynienia "z całym wachlarzem niebezpieczeństw z Południa"(fot. youtube.com)

• Szczyt NATO w Warszawie będzie jednym z najważniejszych od wielu lat - mówi PAP zastępca sekretarza generalnego NATO Alexander Vershbow.
• Jak dodał, ma to związek m.in. z zagrożeniami ze Wschodu i "agresywną Rosją, która praktycznie złamała wszystkie reguły międzynarodowego porządku".

We wtorek (7 czerwca)- w związku z lipcowym szczytem NATO - zbierze się Rada Bezpieczeństwa Narodowego. Posiedzenie zwołał prezydent Andrzej Duda.

"W mojej opinii to będzie jeden z najważniejszych szczytów NATO od wielu lat, ponieważ mamy do czynienia z jednymi z najbardziej wymagających problemów bezpieczeństwa od wielu lat, może nawet od wielu dekad. Musimy dawać sobie radę z zagrożeniami przychodzącymi z wielu kierunków, szczególnie ze Wschodu - agresywna Rosja, która praktycznie złamała wszystkie reguły międzynarodowego porządku i nie wygląda na to, żeby chciała powrócić na drogę ich stosowania" - mówi Vershbow.

Zastępca sekretarza generalnego NATO podkreśla też, że mamy do czynienia "z całym wachlarzem niebezpieczeństw z Południa". Jak wylicza, chodzi o "upadające państwa, grupy terrorystyczne, wojna domowa w Syrii, które skutkują masowymi migracjami i terroryzmem na naszych ulicach".

Czytaj też: Obecność NATO na wschodniej flance nie musi przewyższać sił rosyjskich

"Więc NATO musi sprostać wszystkim tym wyzwaniom i myślę, że nam się to uda, ponieważ nie ma żadnej alternatywy. NATO jest zbyt ważne, by mogło ponieść klęskę i myślę, że będziemy mieli silne wyrażenie jedności i silne decyzje, które dadzą silniejszą obronę i odstraszanie wobec zagrożeń ze Wschodu, a także odpowiedź na pytanie jak promować stabilność w naszym południowym sąsiedztwie, gdzie istnieją te różne zagrożenia ze strony radykalnych terrorystów" - mówi Vershbow.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA