REKLAMA

Ambasador Izraela Anna Azari odwołana ze stanowiska?

  • Autor: PAP/JS
  • 02 lutego 2018 21:26
Ambasador Izraela Anna Azari odwołana ze stanowiska? Anna Azari na spotkaniu z Krzysztofem Szczerskim (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)

Na ten moment nic nie wiemy o ewentualnym odwołaniu z Polski ambasador Izraela Anny Azari - powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.

Zapytany w Polsat News o ewentualne konsekwencje takiego wydarzenia, gdyby do niego doszło, szef polskiej dyplomacji stwierdził: "To mogłoby różne rzeczy oznaczać, ale to nie jest jakaś nadzwyczajna sytuacja". "Na razie nie mamy takich sygnałów. Jest kontakt z ambasadą (...). Proponuję nie gdybać" - dodał.

Dopytywany, czy ewentualne zawetowanie nowelizacji ustawy o IPN przez prezydenta mogłoby być "kołem ratunkowym" dla polskich stosunków międzynarodowych, stwierdził, że nie widzi "potopu albo topienia się, żeby rzucać koło ratunkowe". "Oczywiście pan prezydent jest suwerenny; ma możliwość podjąć różne decyzje. Ja np. nie widzę tu konieczności (odrzucania noweli - red.) bowiem zapisy (...) w tej ustawie są wystarczająco precyzyjne. Te obawy, o których powiedziałem, np. w Izraelu, dotyczące tego, że ona ma kneblować prawdę o bolesnych wydarzeniach, są nieuzasadnione" - zaznaczył.

Czaputowicz podkreślił, że ws. odbioru międzynarodowego nowelizacji ustawy o IPN "wszyscy musimy przekonywać". Zaznaczył, że jest to rola dla placówek dyplomatycznych i dziennikarzy. "Trzeba zachować spokój, wyjaśniać. Mieć przekonanie, że mamy rację. My takie przekonanie mamy, bo prawda leży po naszej stronie" - podkreślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA