REKLAMA

Amber Gold: Jaki związek ma prezydent Gdańska z Marcinem P.?

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl (MN)/AT
  • 29 czerwca 2017 10:57
Amber Gold: Jaki związek ma prezydent Gdańska z Marcinem P.? Akcja odbywała się z okazji uruchomienia nowego terminala na lotnisku im. Lecha Wałęsy. (fot. youtube.com)

Internauci dociekają jaki jest związek prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza z byłym właścicielem Amber Gold Marcinem P. Ma się tym zająć również komisja śledcza.

• Internauci wypominają Pawłowi Adamowiczowi zdjęcia, na którym ciągnął samolot OLT po płycie lotniska.

• Wydarzenie to budziło kontrowersje już w 2012 roku, gdy Antoni Macierewicz zarzucał PO układ mafijny z Amber Gold.

• Adamowicz już wtedy odpierał zarzuty, że cokolwiek łączy go z Amber Gold.

Nie milkną echa na temat konotacji prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza z Marcinem P. Po tym, jak były właściciel Amber Gold zeznał przed komisją śledczą, że Adamowicz „szukał z nim kontaktu”, prezydent Gdańska szybko odciął się od całej sytuacji na Twitterze: "Zeznania Marcina P. są nieprawdziwe. Nie zabiegałem o spotkanie z nim. Nigdy się z nim nie spotkałem" – napisał Adamowicz.

Internauci szybko zaczęli jednak przypominać Adamowiczowi o akcji sprzed lat, gdy ten ciągnął razem z innymi samorządowcami po płycie lotniska samolot OLT Express – spółki, z którą związany był Marcin P.

Zdjęcie zamieścił również i skomentował na swoim Facebooku Paweł Kukiz.

Tak naprawdę burzę wokół omawianego zdjęcia wywołał już Antoni Macierewicz w 2012 roku, gdy pokazał je na mównicy sejmowej twierdząc, że Platforma Obywatelska stworzyła „mafijny układ”, który ma chronić właściciela Amber Gold i OLT.

Sprawa Pawła Adamowicza na pewno jeszcze nie ucichnie. Witold Zembaczyński, członek komisji ds. Amber Gold już zapowiedział, że należy przesłuchać prezydenta Gdańska.

Cały artykuł czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA