REKLAMA

Amber Gold: Komisja śledcza chce przesłuchać lekarza ws. stanu zdrowia prokurator Kijanko

  • Autor: PAP/AT
  • 20 października 2016 11:37
Amber Gold: Komisja śledcza chce przesłuchać lekarza ws. stanu zdrowia prokurator Kijanko Pierwszym bardzo istotnym świadkiem jest prok. Kijanko - powiedziała szefowa komisji Małgorzata Wassermann (Małgorzata Wassermann, fot.:youtube.com)

• Komisja śledcza ds. Amber Gold chce przesłuchać lekarza, który wystawił zwolnienie prok. Barbarze Kijanko mającej być pierwszym świadkiem przed tą komisją.
• "Ustaliliśmy, że prokurator od czerwca przebywa na zwolnieniu" - poinformowała szefowa komisji Małgorzata Wassermann.

"Pierwszym bardzo istotnym świadkiem jest prok. Kijanko. Moja determinacja, aby ten świadek był przesłuchany pierwszy jest daleko posunięta. Ustaliliśmy, że od czerwca przebywa na długotrwałym zwolnieniu chorobowym" - poinformowała na czwartkowym posiedzeniu komisji Wassermann.

Dlatego wniosła, aby 8 listopada - na dzień, w którym miała być przesłuchana prok. Kijanko - został "wezwany lekarz, który wystawił to zaświadczenie, celem przesłuchania go odnośnie stanu zdrowia prokurator i możliwości uczestniczenia przez nią w pracach komisji śledczej".

"A co z tajemnicą lekarską" - pytała Andżelika Możdżanowska (PSL). Przewodnicząca komisji odpowiedziała, że "jeśli będzie taka potrzeba, to przesłuchamy lekarza z wyłączeniem jawności".

Czytaj też: Amber Gold: Komisja śledcza ujawniła listę z nazwiskami świadków

Ponadto - jak dodała - komisja powinna zwrócić się do prokuratora generalnego, aby zlecił kontrolę tego zaświadczenia lekarskiego zgodnie z ustawą o prokuraturze. "Po zapoznaniu się z tym, będziemy decydować, o tym, czy powoływać biegłego celem sprawdzenia stanu zdrowia świadka. Z informacji, które są dostępne, ten świadek choruje nie całkiem rzadko w ostatnim okresie czasu, w związku z czym istnieje konieczność zweryfikowania stanu zdrowia świadka" - powiedziała Wassermann.

Ostatecznie uchwałę w tej sprawie komisja przyjęła bez sprzeciwu.

W środę na niejawnym posiedzeniu komisja zdecydowała, że pierwszym świadkiem, który miałby zostać przesłuchany 8 listopada powinna być prokurator-referent Barbara Kijanko, prowadząca sprawę w pierwszej fazie postępowania, po zawiadomieniu ws Amber Gold złożonym przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • PO -Nowoczesne DNO!!! 2016-10-23 12:44:17
    Do Anna: Polska PeO-wska RZECZYWISTOŚĆ!!! Pozdrawiam
  • Anna 2016-10-22 13:09:42
    Pani Barbara Kijanko prowadziła sprawę śmierci mojej Mamy. W naszej opinii Mama zmarła na skutek błędu lekarskiego, sprawa została przez panią prokurator szybko umorzona, według mnie nierzetelnie przeprowadzona, przesłuchanych zostało 15 pielęgniarek, żaden lekarz!!!! Brak też dokumentacji medycznej. "Ręka rękę myje", żeby dalej dociec prawdy i sprawiedliwości, zmuszona jestem nagłośnić sprawę Mamy w mediach - Polska rzeczywistość.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA