REKLAMA

Amber Gold. Michał Tusk przyznaje, nie wie dlaczego wynagrodzono go jako pracownika OLT

  • Autor: PAP/GP
  • 02 sierpnia 2017 06:40
Amber Gold. Michał Tusk przyznaje, nie wie dlaczego wynagrodzono go jako pracownika OLT Michał Tusk w czasie przesłuchania w Sejmie, kiedy był do dyspozycji śledczych komisji ds. Amber Gold. Przesłuchanie miało miejsce w czerwcu. (fot. Sejm RP/twitter.com/kancelariasejmu)

Michał Tusk nie wie, dlaczego potraktowano go wyjątkowo, przelewając mu wynagrodzenie po upadku linii lotniczych OLT - czytamy w środowej (2 sierpnia) "Rzeczpospolitej".

Tak wynika ze słów syna b. premiera, który w poniedziałek (1 sierpnia) w łódzkiej prokuraturze zeznawał jako świadek.

- Przesłuchanie, łącznie z przerwą na kawę, trwało kilka godzin. Nie doprowadziło do przełomu w śledztwie - mówi "Rzeczpospolitej" Krzysztof Bukowiecki, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Bada ona, co stało się z 350 mln zł, które klienci stracili w piramidzie finansowej Amber Gold. Jej prezes Marcin P. - jak już ustalono - miał je wyprowadzić m.in. do linii lotniczych OLT, które wkrótce upadły.

Łódzka prokuratura sprawdza więc przepływy finansowe z Amber Gold do OLT i między spółkami przewoźnika. W tym kontekście zainteresowała się wypłatą wynagrodzenia dla Michała Tuska, co nastąpiło już po zgłoszeniu dwóch spółek OLT (w końcu lipca 2012 r.) - podaje "Rzeczpospolita".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA