REKLAMA

Andrzej Dera: Mam nadzieję, że będziemy mieć spokojną debatę

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 19 stycznia 2016 07:52
Andrzej Dera: Mam nadzieję, że będziemy mieć spokojną debatę Andrzej Dera: " „Mam nadzieję, że debata będzie merytoryczna, rzeczowa, spokojna, oparta o fakty" (fot. facebook)

„Mam nadzieję, że po wczorajszym spotkaniu pana prezydenta z Donaldem Tuskiem, szefem Rady Europy, Polacy będą grali w jednej drużynie, będą bronili Polski, naszej reputacji” – mówił Andrzej Dera w „Sygnałach Dnia” Polskiego Radia.

Prezydencki minister pytany o to, jak potoczy się dzisiejsza debata w PE odpowiedział: „Mam nadzieję, że debata będzie merytoryczna, rzeczowa, spokojna, oparta o fakty, a nie donosy z Polski czy artykuły prasowe. Myślę, że będzie w duchu, w którym spotkał się wczoraj prezydent Andrzej Duda i szef Rady Europy Donald Tusk”.

Jego zdaniem wczorajsze spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Tuskiem nie będzie miało wpływu na ton dzisiejszej debaty.  „Jestem realistą. Rada Europy to polityka, emocje, różne interesy polityczne. Będą wystąpienia i emocjonalne, i polityczne. Ważne, żeby było to w oparciu o fakty, rzeczywistość, a nie, że chce się rywalowi politycznemu dopiec”.

I dodał: „Nie da się wykluczyć teatru tam, gdzie jest polityka. Wiemy doskonale, że są pewne grupy polityczne, myślę o socjalistach, partii ludowej, gdzie ocena polityczna jest odmienna. I myślę, że w związku z tym temperatura polityczna będzie funkcjonowała. Nie chciałbym, żeby ona zwyciężyła nad realizmem i rzetelnością”.

Pytany o to, czy dzisiejsza debata zakończy dyskusję na temat Polski w Europie, powiedział: „Mam nadzieję, że tak. W tej chwili nie ma żadnych powodów, żeby tematem Polski zajmowały się instytucje europejskie”.

W audycji "Sygnały dnia" Andrzej Dera odniósł się także do spawy Trybunału Konstytucyjnego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA