REKLAMA

Andrzej Dera: myślę, że prezydent nie będzie wetował ustawy obniżającej uposażenia posłów

  • Autor: PAP/MIW
  • 07 kwietnia 2018 11:52
Andrzej Dera: myślę, że prezydent nie będzie wetował ustawy obniżającej uposażenia posłów Prezydent Andrzej Duda (fot. Jakub Szymczuk / PTWP)

Myślę, że pan prezydent - w skromności i wstrzemięźliwości - nie będzie wetował ustawy obniżającej zarobki posłów - zapowiedział w sobotę (7.04) prezydencki minister Andrzej Dera. Dodał, że prezydent pozostawił w gestii ministrów KP RP decyzję o ewentualnej rezygnacji z nagród.

Dera pytany w radiowej Trójce, czy w Kancelarii Prezydenta RP planowane są obniżki pensji lub przekazanie przez ministrów nagród na cele charytatywne, odpowiedział:

- Pan prezydent zostawia to w gestii ministrów. Każdy z nas sam podejmie decyzję, co z tym zrobić i jak zrobić. Takie są ustalenia, jeżeli chodzi o kancelarię prezydenta. (...) Pan prezydent powiedział, żeby każdy we własnym sumieniu zadecydował i każdy z nas podejmie takową decyzję - dodał.

Zdaniem Dery prezydent podpisze zapowiadaną ustawę obniżającą zarobki m.in. posłów.

- Myślę, że pan prezydent - w skromności i wstrzemięźliwości - nie będzie wetował (takiej ustawy) - zapowiedział Dera.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował w czwartek (5.04), że Komitet Polityczny PiS na jego wniosek ustalił, że w Sejmie zostanie złożony projekt przewidujący obniżenie o 20 proc. pensji poselskich i senatorskich. Mają też zostać "wprowadzone nowe limity obniżające" wynagrodzenia dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków i starostów, a także dla ich zastępców. Kaczyński zapowiedział też, że ministrowie konstytucyjni i sekretarze stanu, którzy są politykami, zdecydowali się na przekazanie swoich nagród na cele społeczne do Caritasu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA