REKLAMA

Andrzej Duda awansował szefa SWW

  • Autor: GP
  • 06 lipca 2016 11:22
Andrzej Duda awansował szefa SWW Polscy żołnierze mają od wtorku (5 lipca) generała na czele swojej formacji odpowiedzialnej za wywiad. (fot.:pixabay.com)

• Na początku lipca prezydent Andrzej Duda przyznał stopień generalski płk. Andrzejowi Kowalskiemu.
• Generał jest szefem Służby Wywiadu Wojskowego.

Nominacje generalskie, jak i większość najwyższych stopni wojskowych, przyznaje zwierzchnik sił zbrojnych, prezydent RP. Na początku lipca zaszczytu awansu na generała dostąpił płk Andrzej Kowalski.

We wtorkowej (5 lipca) uroczystości, która odbyła się w Belwederze brali udział Antoni Macierewicz, który wnioskował o nominację, szef BBN Paweł Soloch, koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński oraz przewodniczący sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych Marek Opioła.

Generał Andrzej Kowalski pełni służbę na czele Służby Wywiadu Wojskowego od listopada 2015 r. Wcześniej w latach 2006 do 2011 pracował w tej służbie m.in. na stanowisku zastępcy jej szefa i zajmował stanowiska w Departamencie Kontrwywiadu Urzędu Ochrony Państwa, a następnie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA