REKLAMA

Andrzej Duda: Bill Clinton jest efektem "kłamliwego ukazywania obrazu Polski"

  • Autor: PAP/AT
  • 18 maja 2016 19:40
Andrzej Duda: Bill Clinton jest efektem "kłamliwego ukazywania obrazu Polski" - Bill Clinton chyba zapomniał, że był prezydentem - powiedział Duda (Andrzej Duda, fot.prezydent.pl/Andrzej Hrechorowicz)

Bill Clinton na wiecu wyborczym swojej żony chyba dał się ponieść emocjom kampanijnym - tak prezydent Andrzej Duda odniósł się do wypowiedzi b. prezydenta USA o Polsce.

Bill Clinton w wystąpieniu w New Jersey ocenił, że Polska i Węgry, które "nie byłyby wolne" bez udziału USA, uznały, że "z demokracją jest za dużo kłopotu". "Chcą przywództwa w stylu Putina" - oznajmił. "Dajcie autorytarną dyktaturę i trzymajcie cudzoziemców z daleka; czy czegoś to nie przypomina? - pytał Clinton zgromadzonych, czyniąc aluzję do ksenofobicznych propozycji Donalda Trumpa, który stara się o prezydencką nominację Republikanów. Hillary Clinton ubiega się o nominację Partii Demokratycznej na listopadowe wybory prezydenckie w USA.

Polski prezydent pytany we Włoszech przez dziennikarzy o tę wypowiedź, odparł: "Myślę, że prezydent Bill Clinton chyba zapomniał, że był prezydentem. Prezydent powinien mieć po pierwsze dobre rozeznanie w bieżącej sytuacji, jeżeli chce się wypowiadać w przestrzeni publicznej. Po drugie, chyba dał się ponieść emocjom kampanijnym".

Czytaj też: Premier: Bill Clinton powinien przeprosić

Zadeklarował, że chętnie porozmawiałby z byłym prezydentem USA, gdyby ten przyjechał do Polski. "Może pewne rzeczy można by było spokojnie wytłumaczyć. Zdaje się, że ktoś go grubo wprowadził w błąd" - ocenił Andrzej Duda.

Prezydent dodał, że bardzo wiele nieprawdy o sytuacji w Polsce opowiadają za granicą także polscy politycy. "Politycy opozycji, którzy na siłę próbują w ten sposób walczyć o władzę. To nie jest walka uczciwa, to jest szkalowanie własnego kraju. Szkoda, że tak się dzieje" - zaznaczył.

Według Andrzeja Dudy, postawa byłego prezydenta USA też jest "efektem takiego kłamliwego ukazywania obrazu Polski". Jak mówił, bardzo źle, że są politycy, którzy nie wahają się przed takimi działaniami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA