REKLAMA

Andrzej Duda: Cieszę się, że jestem w ekipie, które realizuje programy takie jak 500 plus

  • Autor: PAP/JS
  • 27 września 2017 18:08
Andrzej Duda: Cieszę się, że jestem w ekipie, które realizuje programy takie jak 500 plus Prezydent Andrzej Duda w Jezioranach (woj. warmińsko-mazurskie) (fot. Maciej Biedrzycki/KPRP)

Dzięki programowi 500 plus, ubóstwo wśród dzieci w naszym kraju spadło o 93 proc., to wynik spektakularny w skali światowej. Cieszę się, że jestem w ekipie, która takie rozwiązania wspiera i realizuje - mówił prezydent Andrzej Duda w Jezioranach (woj. warmińsko-mazurskie).

"Dzięki programowi 500+, według wszystkich wskaźników, ubóstwo wśród dzieci w naszym kraju spadło o 93 proc., to niebywały wynik, to wynik spektakularny w skali światowej. Można powiedzieć tak - z jednej strony, jak wiele odwagi, ale z drugiej strony, tak naprawdę jak niewiele potrzeba było, żeby pomóc rodzinom wychowującym dzieci, żeby te rodziny mogły odetchnąć i mogły zacząć żyć godniej" - mówił prezydent na spotkaniu z mieszkańcami Jezioran.

"Cieszę się proszę państwa, że uczestniczę w takiej ekipie, która tego typu rozwiązania w naszym kraju wspiera i realizuje" - dodał prezydent.

Jak mówił, oczekiwany jest teraz program Mieszkanie plus. "Żeby młode rodziny, zwłaszcza te, które wychowują dzieci, mogły znaleźć własne lokum, żeby nie musiały mieszkać z rodzicami, żeby mogli tworzyć osobną, odrębna młodą rodzinę w pełni tego słowa znaczeniu. Rodzinę - która będzie rzeczywiście na swoim, która będzie mogła być spokojna o realizację swoich potrzeb mieszkaniowych" - powiedział Andrzej Duda.

Wyraził satysfakcję, że poprawia się sytuacja budżetowa państwa i że "dzięki działaniom obecnych władz, wzrosła ściągalność podatków, że ściga się tych, którzy do tej pory oszukiwali, po prostu okradali polskie społeczeństwo". "Że ci złodzieje, którzy okradali nas do tej pory z podatków, czują, że obecna władza nie popuści i że trzeba po prostu te podatki płacić, bo to także i ten element przyczynia się do większej ściągalności podatków, poza zmianami prawnymi, które są dokonywane" - mówił prezydent.

Podkreślił, że oznacza to, iż "nasze państwo staje się coraz silniejsze i rośnie nasz potencjał a tym samym wzrasta bezpieczeństwo Polaków".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA