REKLAMA

Andrzej Duda: Dziękuję, że pamiętaliście i pamiętacie

  • Autor: PAP/JS
  • 10 kwietnia 2018 21:24
Andrzej Duda: Dziękuję, że pamiętaliście i pamiętacie W warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela z udziałem m.in. prezydenta, marszałków Sejmu i Senatu, premiera, licznych przedstawicieli rządu i rodzin ofiar odbyła się msza w intencji tych, którzy 8 lat temu zginęli pod Smoleńskiem (fot. Jakub Szymczuk/KPRP)

Pamiętam tamten wieczór pod Pałacem 10.04.2010 i następne. Morze zniczy, morze kwiatów, morze Ludzi i łez. Dziękuję że byliście wtedy dla Nich, że pamiętaliście i pamiętacie. Niech pozostaną w naszej pamięci na zawsze - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

 

10 kwietnia 2018 r. mija 8. rocznica katastrofy smoleńskiej.

Centralne uroczystości rocznicowe odbyły się we wtorek po południu na pl. Piłsudskiego w Warszawie, gdzie z udziałem części rodzin ofiar katastrofy odsłonięto Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku. Pomnik autorstwa Jerzego Kaliny stanął na obszarze zielonym między placem Piłsudskiego a ul. Królewską. Na monumencie alfabetycznie wypisane są nazwiska wszystkich ofiar katastrofy. Wcześniej ulicami stolicy przeszedł organizowany przez Stowarzyszenie Solidarni 2010 "Marsz z Portretami".

W warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela z udziałem m.in. prezydenta, marszałków Sejmu i Senatu, premiera, licznych przedstawicieli rządu i rodzin ofiar odbyła się msza w intencji tych, którzy 8 lat temu zginęli pod Smoleńskiem. Po niej jej uczestnicy wyruszyli w kierunku Pałacu Prezydenckiego w comiesięcznym marszu pamięci.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA