REKLAMA

Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki w Davos: Jeden człowiek nie odbyłby tylu spotkań

  • Autor: PAP/AT
  • 25 stycznia 2018 13:48
Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki  w Davos: Jeden człowiek nie odbyłby tylu spotkań Światowe Forum Ekonomicznym w Davos: Premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda (fot.prezydent.pl/Jakub Szymczuk)

Obecność tutaj jest niezwykle ważna i cieszę się, że podjęliśmy taką decyzję, żeby być tu z panem premierem Mateuszem Morawieckim razem - powiedział prezydent Andrzej Duda na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał w czwartek przy okazji Światowego Forum Ekonomicznego w Davos z prezydentem Andrzejem Dudą - poinformowała KPRM.

Przed nieformalnym lunchem World Economic Leaders premier Morawiecki rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą - poinformowała na twitterowym koncie Kancelaria Premiera.

"Cieszę się, że podjęliśmy taką decyzję, żeby być na Światowym Forum Ekonomicznym razem z premierem Mateuszem Morawieckim, w ten sposób możemy odbyć więcej spotkań i stworzyć efekt synergii" - powiedział w Davos prezydent Andrzej Duda.

Czytaj też: Premier: Chcemy promować Polskę w Davos

"(Spotkania i rozmowy nieformalne) są najważniejsze. Po to się przyjeżdża na forum ekonomiczne do Davos. Debatę sobie można obejrzeć w telewizji. Natomiast to, co jest komunikowane w rozmowach bilateralnych, w rozmowach w cztery oczy, rozmowach kuluarowych, to są niezwykle istotne informację" - powiedział prezydent polskim dziennikarzom w Davos.

Jak zaznaczył, "w ten sposób buduje się agendę polityczną, która później przekłada się na agendę oficjalną". "Dlatego obecność tutaj jest niezwykle ważna i cieszę się, że podjęliśmy taką decyzję, żeby być tu z panem premierem razem, bo to nam daje tę możliwość tworzenia efektu synergii. Po prostu jeden człowiek nie odbyłby tylu spotkań, ile jesteśmy w stanie odbyć razem" - zaznaczył Andrzej Duda.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA