REKLAMA

Andrzej Duda: Jestem rozczarowany, że temat ekshumacji nie został podjęty przez stronę ukraińską

  • Autor: PAP/JS
  • 17 lutego 2018 13:05
Andrzej Duda: Jestem rozczarowany, że temat ekshumacji nie został podjęty przez stronę ukraińską Andrzej Duda na spotkaniu z prezydent Dalią Grybauskaite (fot. Jakub Szymczuk/KPRP)

Z dużym smutkiem i rozczarowaniem przyjąłem informację, że temat ekshumacji nie został podjęty przez stronę ukraińską podczas piątkowego (16 lutego) spotkania w Warszawie wicepremierów Piotra Glińskiego i Pawło Rozenki - powiedział  prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Duda przebywa w sobotę z wizytą roboczą w Wilnie. Na konferencji prasowej po spotkaniu z prezydent Dalią Grybauskaite był pytany o rozmowy, które odbyły się w piątek w Warszawie między wicepremierem, ministrem kultury prof. Piotrem Glińskim a wicepremierem Ukrainy Pawło Rozenką.

"Nie będę ukrywał, że z dużym smutkiem i rozczarowaniem przyjąłem informację z Warszawy, albowiem to był temat, który stanowił ważny element moich rozmów z prezydentem Poroszenką kilka miesięcy temu w czasie wizyty w Charkowie. Później mieliśmy także rozmowę telefoniczną i miałem nadzieję, że ten problem uda się przezwyciężyć" - powiedział prezydent Duda.

Podkreślił, że kwestia zgody na ekshumacje jest dla Polski bardzo ważna. "Kwestia ekshumacji, czyli kwestia wyjaśniania prawdy historycznej stanowi dla nas element fundamentalny, jeżeli chodzi o pamięć historyczną. To, że na wczorajszym spotkaniu, które miało miejsce w Polsce, ten temat w ogóle nie został podjęty przez stronę ukraińską, muszę powiedzieć, że przyjąłem to z dużym rozczarowaniem i z całą pewnością to nie jest taki kierunek, jaki wskazywaliśmy z prezydentem Poroszenką" - podkreślił prezydent.

"Nie ukrywam, że jestem tym rozczarowany i zasmucony, ale mam nadzieję, że w przyszłości ten impas uda się przełamać" - oświadczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA