REKLAMA

Andrzej Duda kieruje słowa wsparcia do rodzin harcerzy poszkodowanych w nawałnicy

  • Autor: PAP/KDS
  • 12 sierpnia 2017 20:43
Andrzej Duda kieruje słowa wsparcia do rodzin harcerzy poszkodowanych w nawałnicy W myślach i żałobie łączę się zwłaszcza z rodzinami dwóch harcerek, które tragicznie zginęły ubiegłej nocy - napisał PAD (fot. prezydent.pl)

Andrzej Duda, prezydent Polski, wystosował list, skierowany do rodzin harcerzy 
poszkodowanych podczas nawałnicy w Suszku. - Wiadomość o dramacie, który się wydarzył, wywołuje mój głęboki smutek i żal. Nie sposób wyobrazić sobie, jak wielki ból odczuwają w tym momencie bliscy uczestników obozu - napisał w liście.

- Wiadomość o dramacie, który się wydarzył, wywołuje mój głęboki smutek i żal. Nie sposób wyobrazić sobie, jak wielki ból odczuwają w tym momencie bliscy uczestników obozu. W myślach i żałobie łączę się zwłaszcza z rodzinami dwóch harcerek, które tragicznie zginęły ubiegłej nocy. W tych dramatycznych chwilach zapewniam wszystkich Państwa o mojej modlitwie - napisał w liście do rodzin poszkodowanych w nawałnicy harcerzy prezydent Andrzej Duda.

List został opublikowany na oficjalnej stronie prezydenta Prezydent.pl.

- Na ręce przewodniczącego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, druha Grzegorza Nowika, w poczuciu głębokiej solidarności z rodzinami ofiar i poszkodowanych w nawałnicy na obozie harcerskim w Suszku, przekazuję wyrazy współczucia - czytamy.

Na koniec wszystkim poszkodowanym życzył szybkiego powrotu do zdrowia.

Według danych Państwowej Straży Pożarnej, noc z piątku na sobotę była bardzo dramatyczna; burze zaczęły się od strony południowej Polski i objęły województwo dolnośląskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie i pomorskie. Do godzin porannych strażacy interweniowali ponad 6 tysięcy razy, najwięcej w Wielkopolsce i woj. kujawsko-pomorskim.

Ostateczny bilans jest tragiczny. Nie żyje pięć osób - wszystkie z Pomorskiego. Najtrudniejsza sytuacja zdarzyła się w obozie w Suszku, gdzie przebywali harcerze z łódzkich okręgów ZHR, 140 dzieci i 30 opiekunów. Obóz został zniszczony przez nawałnicę. Tylko tam zgineły dwie osoby, a 20 zostało rannych. 

Podczas burz najbardziej ucierpiały trzy pomorskie powiaty: chojnicki, człuchowski i bytowski; w woj. kujawsko-pomorskim - powiaty: żniński, sępoliński i nakielski. Pozrywanych zostało kilkaset dachów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA