REKLAMA

Andrzej Duda: Maria Kaczyńska była aktywną i wspaniałą osobą, żyje w naszych sercach

  • Autor: PAP/JS
  • 12 lutego 2018 15:55
Andrzej Duda: Maria Kaczyńska była aktywną i wspaniałą osobą, żyje w naszych sercach Prezydent, który wziął udział w ceremonii wręczenia nagród oraz dyplomów uczestnikom Memoriału Marii Kaczyńskiej, czyli zawodów narciarskich na stoku Polczakówka w Rabce-Zdroju, w swoim wystąpieniu dziękował organizatorom i uczestnikom Memoriału. (fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP)

Maria Kaczyńska była wspaniałą pierwszą damą, bardzo aktywną i wspaniałą osobą - powiedział prezydent Andrzej Duda do uczestników VI Memoriału Marii Kaczyńskiej. Dzięki temu, że jest wspominana, żyje w naszych sercach i pamięci - dodał.

Prezydent, który wziął udział w ceremonii wręczenia nagród oraz dyplomów uczestnikom Memoriału Marii Kaczyńskiej, czyli zawodów narciarskich na stoku Polczakówka w Rabce-Zdroju, w swoim wystąpieniu dziękował organizatorom i uczestnikom Memoriału. To sportowe wydarzenie upamiętniające byłą Pierwszą Damę odbywa się co roku. W ubiegłych latach, oprócz prezydenta, w zawodach brali udział m.in. parlamentarzyści i samorządowcy.

"Dziękuję, że (...) możemy wspominać tutaj panią prezydentową Marię Kaczyńską, wspaniałą pierwszą damę, żonę pana prezydenta, prof. Lecha Kaczyńskiego, niezapomnianą także tutaj, w Rabce, gdzie przecież spędziła znakomitą część swojego życia, całe swoje dzieciństwo praktycznie i wczesną młodość" - mówił prezydent.

"To po tych górach właśnie biegała w lecie, a w zimie biegała na nartach i zjeżdżała na nartach. Była osobą bardzo aktywną, wspaniałą i jestem bardzo wdzięczny, że w ten właśnie sportowy sposób wspominamy ją i że żyje ona w ten sposób w naszych sercach i w naszej pamięci (...). Jestem państwu za to bardzo wdzięczny, jako ktoś, kto kiedyś miał ten zaszczyt i wielką przyjemność współpracowania z panią prezydentową" - dodał Andrzej Duda.

Maria Kaczyńska dzieciństwo i młodość spędziła w Rabce-Zdroju. Do uzdrowiska rodzina Mackiewiczów przeprowadziła się z uwagi na dolegliwości sercowo-płucne Marii. Tutaj przyszła prezydentowa uczęszczała do szkoły podstawowej i liceum im. Eugeniusza Romera, gdzie w 1961 r. zdała maturę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Anna KLZ 2018-02-12 21:25:42
    to bardzo miłe ze Prezydent RP upamiętnia p. Marię Kaczyńską żonę Prezydenta RP do 10 kwietnia 2010r. Mam pytanie czy w ówczesnym okresie był pan A. Duda (obecny Prezydent RP) doradcą prezydenta L. Kaczyńskiego? jeśli tak, to czy znał zapisy ustawy z dnia 13 kwietnia 2007 r. o Państwowej Inspekcji Pracy (Dz. U. Nr 89, poz. 589) ?



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA