REKLAMA

Andrzej Duda: Minimum 2 proc. PKB na funkcjonowanie wojska

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 23 marca 2016 16:15
Andrzej Duda: Minimum 2 proc. PKB na funkcjonowanie wojska Okazją do spotkania były zbliżające się święta (fot. twitter/Kancelaria Prezydenta)

Prezydent Andrzej Duda oraz minister obrony narodowej Antoni Macierewicz spotkali się w 2. Mazowieckim Pułku Saperów w Kazuniu Nowym z żołnierzami. Okazją do spotkania były zbliżające się święta.

- Spotykamy się dziś przy świątecznym stole, aby złożyć sobie życzenia i umocnić się w przekonaniu, że ostatecznie dobro zwycięża. Takie przesłanie płynie ze zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Dlatego jesteśmy tutaj razem: prawosławny i ewangelicki biskup oraz katolicki – mówił podczas spotkania biskup polowy WP gen. bryg. Józef Guzdek.

- Rzeczpospolita będzie wydawała na kwestie związane z funkcjonowaniem polskiego wojska kwoty zgodne z ustaleniami. Co najmniej zgodne z ustaleniami naszymi i naszych sojuszników, czyli minimum 2 procent PKB. Będziemy dokonywali zakupów uzbrojenia. Będziemy także w sposób spokojny i rozsądny dokonywali zmian i reform tam, gdzie one są potrzebne – mówił Andrzej Duda.

- Chciałbym też, żeby udało się doprowadzić do sytuacji, w której będziecie Państwo mieli pełny komfort. Z jednej strony materialny, jeżeli chodzi o życie Waszych rodzin, a z drugiej strony jeżeli chodzi o komfort Waszej służby. To znaczy żebyście mieli poczucie (…), że jesteście maksymalnie zabezpieczeni jak to tylko możliwe w nowoczesnym państwie, które ma nowoczesną armię, o którą dba i poważnie ją traktuje. Tego Państwu życzę – mówił prezydent.

Podczas wizyty prezydent i minister obrony narodowej złożyli wieniec przed pomnikiem Poległych Saperów. Obejrzeli także sprzęt będący na wyposażeniu 2. Mazowieckiego Pułku Saperów oraz pokaz wyszkolenia żołnierzy służących w jednostce wojskowej w Kazuniu Nowym.

Podczas wizyty prezydent i minister obrony narodowej złożyli wieniec przed pomnikiem Poległych Saperów (fot. twitter/Kancelaria Prezydenta)

W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele kierownictwa MON i Sił Zbrojnych RP oraz duchowieństwo: biskup polowy WP, prawosławny ordynariusz wojskowy, naczelny kapelan ewangelickiego duszpasterstwa wojskowego oraz rodziny żołnierzy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA