REKLAMA

Andrzej Duda o przyczynach rekonstrukcji: Nie wszystko udało się zrobić

 • Autor: PAP/JS
 • 29 stycznia 2018 21:31
Andrzej Duda o przyczynach rekonstrukcji: Nie wszystko udało się zrobić "Zdecydowano się na zmiany, które miały usprawnić działanie rządu, które miały przyspieszyć działanie w niektórych momentach, które miały przynieść jeszcze bardziej eksperckie podejście do ważnych spraw, które uważamy, że muszą być załatwione" - mówił Duda. (fot.twitter.com/PremierRP)

Rządowi Beaty Szydło nie wszystko udało się zrobić; było też pewne zmęczenie, znużenie - powiedział prezydent Andrzej Duda. Wierzę, że rekonstrukcja usprawni działanie rządu i przyniesie "jeszcze bardziej eksperckie podejście" do spraw, które muszą być załatwione - dodał.

Prezydent był pytany wywiadzie w TVP Info o przyczyny przeprowadzenia na przełomie grudnia i stycznia rekonstrukcji rządu PiS, wskutek której Mateusz Morawiecki zastąpił Szydło na stanowisku premiera oraz doszło do zmiany szeregu ministrów.

W odpowiedzi Duda wskazał na zasługi poprzedniego rządu, który - w jego ocenie - "dokonał wielu bardzo dobrych działań". Wskazał w tym kontekście m.in. na wprowadzenie "najniższej stawki godzinowej", podwyższenie płacy minimalna oraz ustanowienie programu 500 plus.

"Natomiast nie wszystko udało się zrobić; było też pewne zmęczenie, znużenie - przynajmniej tak ja rozumiem, co mi przekazywano ze strony większości parlamentarnej, ze strony rządu" - zaznaczył prezydent.

"Zdecydowano się na zmiany, które miały usprawnić działanie rządu, które miały przyspieszyć działanie w niektórych momentach, które miały przynieść jeszcze bardziej eksperckie podejście do ważnych spraw, które uważamy, że muszą być załatwione" - mówił Duda. Jak dodał, wierzy, że "tak właśnie będzie".

Andrzej Duda przyznał, że były "różne kwestie", w których między nim a byłym szefem MON "nie było jednomyślności". "Natomiast jeżeli chodzi o samą kwestię odwołania, odbyła się ona zgodnie z obowiązującymi przepisami. Premier złożył do mnie, jako prezydenta, wniosek o dymisję i ja go przyjąłem. Rozumiem, że to był wniosek, który wynikał z tego, że taka była wola większości parlamentarnej" - powiedział prezydent.

Jak podkreślił, realizował z Macierewiczem jeden program, z którym obaj szli do wyborów. "Oczywiście można się spierać co do tego, czy był on realizowany wystarczająco szybko, czy był realizowany w szczegółach we właściwy sposób" - zaznaczył.

Duda zauważył, że elementami programu było utworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej, w czym - jak powiedział - "absolutnie wspierał ministra Macierewicza" - oraz działania zmierzające do unowocześnienia oraz zwiększenia liczebności polskiej armii.

Antoni Macierewicz został zdymisjonowany 9 stycznia. Nowym ministrem obrony narodowej został dotychczasowy szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (9 komentarzy)

 • :-) 2018-02-19 22:17:41
  Do Bogdan Warturek: Widać że jesteś PISuarowm trollem po 2 zł za wpis bo kiedy brakuje ci argumentów, sięgasz do chamstwa i epitetów tak jak i twoi pracodawcy. Zero mózgu, zero refleksji co za 500 zł i wcześniejszą emeryturę sprzedaje Ojczyznę.
 • Bogdan Warturek 2018-02-19 21:20:06
  Do :-):, ty tak z głowy, czy z głupoty piszesz? Widać wigilia u ciebie jeszcze trwa, bo "baran" ludzkim głosem mówi. Do weterynarza udaj się, może dostaniesz jakieś środki na głowę...
 • Bogdan Warturek 2018-02-19 21:12:03
  Do Waldemar: Takim językiem, jakim ty się posługujesz, to mogę cię śmiało POrównać do POspolitej qurwy z "place pigalle in paris and seattle". Dla mnie, to jesteś szmatą, i zgorzkniałym czerwonym (...), który nie ma żadnych dobrych argumentów więc zniża się do poziomu, właśnie takiej qurwy. Jesteś trollem i naprawdę żałosnym figurantem z PZPR. Uważam właśnie ciebie za takie tanie, nad wyraz smrodliwe gówno z flaga niemiecką w środku.
 • :-) 2018-01-30 10:55:24
  Do Bogdan Warturek: Maciarewicz jest szkodnikiem i trzeba go było wymienić
 • Bogdan Warturek 2018-01-30 10:39:27
  Już nie długo, staniemy kolejny raz przy urnach wyborczych na prezydenta. Wiemy do czego żyd jest zdolny. W tym rządzie, najwięcej szkody zrobił PAD! Te jego weta i wymiana MON A. Macierewicza. Polacy tego PAD, nigdy nie wybaczą!!!
 • Bogdan Warturek 2018-01-30 10:25:14
  Do Cyborg28: No cóż, od wołu prócz mięsa, nie można nic więcej wymagać... Ludzie logicznie myślący, odmiennie od wtórnych analfabetów, słusznie twierdzą, że takich jak ty imbecylów, trzeba omijać z daleka...
 • Bogdan Warturek 2018-01-30 10:19:41
  Do Waldemar: ty chyba zostałeś zrzucony przez lecącego z Afryki bociana, który sobie wypróżnił kiszkę stolcową nad Polską. Ale co ten bocian żarł, że tak śmierdzi? I jeszcze jedno. Po głębokiej analizie twojej osobowości, wykazuje żeś kolego jest pospolitym baranem lub schwein! Tak krótko o tobie można powiedzieć *du Sau!*
 • Waldemar 2018-01-30 01:33:38
  Jerzy Gorzelik, przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska, o Polsce i Śląsku: "Dać Polsce Śląsk to tak, jak dać małpie zegarek. No i po 80 latach widać, że małpa zegarek zepsuła." Mój Majster tak mówi polki to się nadają ino na P - Putzfrauen albo Prostituirte -sprzątaczki albo prostytutki, a poloki ino na Penner - menele i racje ma! Był Majdan w Kijowie - teraz czas na Śląski Majdan, polaczki raus ze Śląska! Polaczki to ta sama rasa co ruskie! polaczki to slurzonce, białe murzyni, polaczek to makumba dla pana Ślązaka albo Niemca! NIEMCY - VW AUDI MERCEDES BMW OPEL LIDL KAUFLAND ROSSMAN OBI ALDI SIEMENS ADIDAS JACOBS ARIEL MILKA polaczki - kartoffle buraki cebula
 • Cyborg28 2018-01-29 23:30:29
  Czy wiecie, że szefami armii w USA, FR i Chinach są przygotowani do zadań wojskowi, a w III R P za rządów PO-PiS-u kierowanie armią powierza się amatorom?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA