REKLAMA

Andrzej Duda: Obywatele różnych wyznań wspólnie walczyli o Polskę

  • Autor: PAP/JS
  • 15 stycznia 2018 22:33
Andrzej Duda: Obywatele różnych wyznań wspólnie walczyli o Polskę Prezydent wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą wziął udział w spotkaniu noworocznym z przedstawicielami religii oraz mniejszości narodowych i etnicznych obecnych w Polsce. (fot. Jakub Szymczuk/KPRPM)

Wiele pokoleń, niezależnie od języka i wiary, wspólnie walczyło o Rzeczpospolitą, o to by Polska była wolna i niepodległa - mówił prezydent Andrzej Duda, wskazując, że dziś Polska zapewnia bezpieczeństwo, spokój i możliwość normalnego życia.

Prezydent wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą wziął udział w spotkaniu noworocznym z przedstawicielami religii oraz mniejszości narodowych i etnicznych obecnych w Polsce.

Andrzej Duda dziękował zebranym za możliwość spotkania w tak licznym gronie - przedstawicieli różnych związków wyznaniowych, Kościołów, narodów i grup etnicznych, "związanych jednym, najważniejszym elementem - wspólną Rzeczpospolita".

"Są dwa fundamentalne elementy związku naszego z Rzeczpospolitą i Rzeczypospolitej z nami. Z jednej strony, to my - mówię w sensie wielu pokoleń - stawaliśmy w obronie Rzeczypospolitej, ramię w ramię, niezależnie od języka, którym posługiwali się nasi przodkowie i którym my sami się posługujemy; niezależnie od tego, jaką wiarę wyznawaliśmy; niezależnie od tego, w której części polskiej ziemi mieszkaliśmy; stawaliśmy w obronie i w walce o Rzeczpospolitą, broniąc jej albo walcząc o to, by ją odzyskać" - powiedział prezydent.

"Wielkim symbolem wspólnoty obywateli Rzeczypospolitej są polskie cmentarze wojenne. (…) Są tam groby z krzyżem i łacińskim i prawosławnym i z półksiężycem i z gwiazda Dawida i ci żołnierze leżą obok siebie, tak jak walczyli razem" - wskazywał.

Prezydent podkreślał, że Polska zapewnia bezpieczeństwo, spokój, możliwość normalnego życia. "Oto właśnie walczyli - żeby była wolna, żeby była niepodległa, żeby była suwerenna" - wskazywał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA