REKLAMA

Andrzej Duda odznaczył w Czechach 10 osób

  • Autor: PAP
  • 14 marca 2016 21:06
Andrzej Duda odznaczył w Czechach 10 osób Andrzej Duda Ocenił, że współpraca pomiędzy Polską a Czechami w kwestii mniejszości polskiej wygląda dobrze. (Fot. Pixabay)

• Prezydencka para rozpoczęła wizytę w Czechach od spotkania z Polonią.
• Andrzej Duda oświadczył w polskiej ambasadzie w Pradze, że łączność z Polonią jest jednym z absolutnie podstawowych elementów budowania polskiej wspólnoty

Andrzej Duda odznaczył 10 osób za działalność polonijną. Podziękował im też za utrzymywanie łączności z Polską, z polskością, za społeczną pracę dla rodaków.

- Jestem z państwem nieustannie jako prezydent Rzeczypospolitej. Chciałbym, żebyście to czuli - zwrócił się do przedstawicieli Polonii prezydent Duda.

Ocenił, że współpraca pomiędzy Polską a Czechami w kwestii mniejszości polskiej wygląda dobrze.

- Są polskie szkoły, jest finansowanie. Oczywiście jako strona polska chcemy w tym finansowaniu uczestniczyć - podkreślił prezydent.

- Wiem, że toczą się rozmowy związane z finansowaniem nauki języka polskiego w szkołach w Czechach, że powstaje specjalna ustawa. Wiem, że jest zespół, który prowadzi w tym zakresie negocjacje z czeskim rządem - powiedział Andrzej Duda.

Dodał, że łączność z Polakami poza granicami kraju jest jednym z absolutnie podstawowych elementów budowania polskiej wspólnoty rozumianej jako wspólnota przedstawicieli polskiego narodu, ale także interesów Rzeczpospolitej.

Para prezydencka podczas spotkania z Polonią w związku z trwającym w Polsce Rokiem Sienkiewiczowskim odczytała fragmenty utworów Henryka Sienkiewicza: prezydent Duda - "Pana Wołodyjowskiego", pierwsza dama - "Quo vadis".

We wtorek (15 marca) w Pradze prezydent Duda spotka się z prezydentem Czech Miloszem Zemanem i czeskim premierem Bohuslavem Sobotką.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA