REKLAMA

Andrzej Duda, orędzie: 2017 r. to czas budowy państwa służącego obywatelom

  • Autor: PAP
  • 01 stycznia 2018 12:18

- Uczyńmy rok 2018 rokiem narodowej dumy i poczucia obywatelskiej wspólnoty - powiedział w noworocznym orędziu prezydent Andrzej Duda.

Jak podkreślił prezydent Andrzej Duda w orędziu wygłoszonym w niedzielę, rok 2017 był kolejnym rokiem ważnych zmian.

- To był czas budowy państwa służącego obywatelom, czas reform, dzięki którym instytucje i organy państwa będą działać w sposób przejrzysty, pod zwiększoną kontrolą demokratyczną - powiedział.

- Mija kolejny rok skutecznych starań o to, aby Polska rozwijała się szybciej i w sposób przemyślany, a owoce tego rozwoju były dzielone uczciwie. Trwa wzrost gospodarczy, którego efekty odczuwają dziś miliony polskich rodzin. Nasze bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne opiera się dziś na mocnych podstawach - zaznaczył Andrzej Duda.

Jak ocenił, "przed nami rok szczególny, wyjątkowy".

- Podczas obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości przypomnimy i godnie uczcimy wszystkich, którzy zasłużyli się dla naszej wolności. Tych najbardziej znanych i tych, o których dzisiaj pamięta już niewielu - dodał.

Andrzej Duda ocenił, że obchody stulecia niepodległości "to okazja, abyśmy na nowo odkryli wielkość naszej historii, abyśmy umocnili naszą narodową tożsamość, dumę z niezwykłych dokonań minionych pokoleń".

- Będzie to również czas namysłu nad tym, jaką Polskę chcemy pozostawić dzieciom i wnukom - podkreślił prezydent.

- Gorąco zapraszam do udziału w debacie nad kształtem naszej wspólnoty obywatelskiej. Razem zadecydujmy o tym, jaka ma być nowa konstytucja na nowe czasy. Kształtujmy swoją przyszłość z nadzieją i ufnością w nasze możliwości - tak jak ci, którzy odważną walką i wytrwałą pracą odzyskali niepodległe państwo polskie - zaapelował.

Prezydent ocenił, że do rangi symbolu urasta fakt, że w stulecie odzyskania niepodległości "Polska dołącza do grona rozstrzygającego najważniejsze problemy polityki międzynarodowej i stojącego na straży pokoju".

- Od 1 stycznia Rzeczpospolita będzie jednym z 15 członków Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych. Wniesiemy tam nasze wartości, nasze wielowiekowe doświadczenia w dążeniu do wolności, pokoju i współpracy między narodami - podkreślił Andrzej Duda.

Niech ten nowy rok będzie pomyślny - dla naszej ojczyzny, dla naszych rodzin, dla każdego z nas; uczyńmy go rokiem narodowej dumy poczucia obywatelskiej wspólnoty - zaapelował prezydent.

- Świętujmy nasze dotychczasowe osiągnięcia i wspólnie pracujmy na nowe sukcesy. W ten wyjątkowy czas bądźmy razem - tu, w kraju, oraz w gronie rodaków mieszkających za granicą - powiedział Andrzej Duda.

Jak dodał, cieszy się na liczne spotkania z Polakami podczas lokalnych i ogólnonarodowych wydarzeń z okazji jubileuszu niepodległości, a także w trakcie konsultacji i debat konstytucyjnych.

- Z całego serca życzę państwu, aby ten Nowy Rok 2018 przyniósł państwu i państwa bliskim pokój, rodzinne szczęście i dostatek - oraz spełnienie wszelkich planów i marzeń - powiedział prezydent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Madera 2018-01-02 11:06:55
    Konstytucję nie będą nam tworzyć WROGOWIE POLSKI I OKUPANCI...swoje brudne łapska wsadżcie sobie do ISRAEL a od POLSKI WARA !!! ZAMIAST DZIECIOM NA DOŻYWIENIA DLA ŻYDA NA CMENTARZE, DOBRA NARODOWE WYPRZEDAWAĆ, KOMU DLACZEGO JAK TAKA DOBRA JEST GOSPODARKA ????! WY OSZUŚCI I RABUSIE MAJATKU POLSKIEGO NARODU ! PRECZ Z POLSKI WROGOWIE !!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA