REKLAMA

Andrzej Duda: Polska i Węgry patrzą z optymizmem w przyszłość Europy

  • Autor: PAP/JS
  • 24 marca 2017 17:24
Andrzej Duda: Polska i Węgry patrzą z optymizmem w przyszłość Europy Okazją do wizyty w Polsce Prezydenta Jánosa Ádera wraz z małżonką jest Dzień Przyjaźni PL-HUN, organizowany naprzemiennie w obu krajach. (fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP)

Polska i Węgry patrzą z optymizmem w przyszłość Europy; chcemy, aby Unia Europejska istniała i aby jak najlepiej się rozwijała - mówił prezydent Andrzej Duda podczas obchodów Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, które odbywają się w Piotrkowie Trybunalskim.

"My patrzymy z optymizmem w przyszłość Europy; nasze narody patrzą z optymizmem w przyszłość Europy" - mówił prezydent Duda podczas konferencji prasowej.

"Poparcie dla jedności europejskiej zarówno na Węgrzech, jak i w Polsce jest bardzo wysokie. Jest dla nas oczywiste, że chcemy, aby Unia Europejska istniała; chcemy, aby jak najlepiej się rozwijała" - podkreślił.

"Chcemy, aby ten wspólny rynek, który przynosi tak wiele korzyści, nie tylko naszym krajom jako całości, ale także naszym obywatelom (...), żeby on jak najdłużej istniał" - dodał prezydent.

Nawiązał też do unijnego szczytu, który rozpocznie się w sobotę i podczas którego ma zostać podpisana Deklaracja Rzymska.

"Nasze rządy, władze Polski i Węgier, w ramach współdziałania Grupy Wyszehradzkiej ustaliły wspólną deklarację, jako wkład do Deklaracji Rzymskiej, która jutro będzie podejmowana przez Radę Europejską. To pokazuje, że nasze spojrzenie na przyszłość UE, jako krajów Grupy Wyszehradzkiej, jako Polski i Węgier, jest jedno, jest wspólne i wpisuje się w to, co nie tylko dla nas, ale dla całej Europy jest tak ważne - potrzebę utrzymania jedności w ramach UE" - podkreślił Andrzej Duda.

Przypadający 23 marca Dzień Przyjaźni obu państw ustanowiły w 2007 roku Sejm RP i parlament Węgier. Jego obchody odbywają się na przemian w Polsce i na Węgrzech. Ostatnie miały miejsce w Budapeszcie

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Prawdziwy Polak katolik 2017-03-24 22:09:22
    Jak to śpiewał kiedyś "polityczny głupek" Kukiz, " .... jak ja was (...) nienawidzę, i jak ja wami (...) gardzę ,jak ja się za was (...) wstydzę ...." - z dedykacją dla niejakiego prezydenta dudy ( z małej litery)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA