REKLAMA

Andrzej Duda, prezydent RP złożył kondolencje rodzinom ofiar nawałnic

  • Autor: PAP/KDS
  • 14 sierpnia 2017 17:57
Andrzej Duda, prezydent RP złożył kondolencje rodzinom ofiar nawałnic - Chcę zapewnić, że w tym dramatycznym doświadczeniu nie są Państwo sami - pisze Andrzej Duda, prezydent RP (fot. prezydent.pl)

- Chcę zapewnić, że w tym dramatycznym doświadczeniu nie są Państwo sami - w liście skierowanym do rodzin, które straciły bliskich w wyniku nawałnic, napisał prezydent Andrzej Duda. - Władze Rzeczypospolitej uczynią wszystko, co w ich mocy, by zapewnić państwu potrzebną pomoc - zadeklarował prezydent.

- Składam wyrazy głębokiego współczucia bliskim wszystkich ofiar. Chcę zapewnić, że w tym dramatycznym doświadczeniu nie są Państwo sami. Dlatego kieruję do Państwa serdeczne myśli i jako Prezydent zapewniam, że władze Rzeczypospolitej uczynią wszystko, co w ich mocy, by zapewnić Państwu potrzebną pomoc - zwrócił się prezydent do rodzin ofiar nawałnic. Kondolencje zamieszczono na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta.

- Niezwykle gwałtowne i tragiczne w skutkach burze, które przeszły nad Polską, nocą z piątku na sobotę, dotknęły setek tysięcy mieszkańców Pomorza, Kujaw, Dolnego Śląska i Wielkopolski - przypomniał prezydent. Dodał, że sześć osób poniosło śmierć, a co najmniej kilkadziesiąt zostało rannych. Liczne rodziny utraciły dach nad głową, a żywioł zniszczył dorobek ich życia.

Gwałtowne burze, a miejscami nawet trąby powietrzne przeszły przez Polskę w nocy z piątku na sobotę. W efekcie nawałnic śmierć poniosło w Pomorskiem pięć osób, w tym dwie nastolatki, które przebywały na obozie harcerskim w miejscowości Suszek. Ponad 50 osób, w tym 38 uczestników obozu w Suszku, doznało też różnego rodzaju obrażeń

Kolejną ofiarą nawałnic jest 60-letnia kobieta, która na skutek urazu głowy zmarła w niedzielę w Lesznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA