REKLAMA

Andrzej Duda: Przywracamy lokalny potencjał, siłę i bezpieczeństwo

  • Autor: PAP/JS
  • 30 marca 2017 18:10
Andrzej Duda: Przywracamy lokalny potencjał, siłę i bezpieczeństwo Prezydent gościł w Elektrowni Połaniec (fot.Krzysztof Sitkowski/KPRP)

Obecna władza realizuje proces przywracania lokalnego potencjału, przywracania Rzeczypospolitej jej sił i bezpieczeństwa - powiedzia podczas spotkania z mieszkańcami Staszowa (woj. świętokrzyskie) prezydent Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił, że czwartkowa wizyta w Elektrowni Połaniec była dla niego momentem ogromnej satysfakcji. "Z radością usłyszałem od prezesa zarządu: panie prezydencie dwa tygodnie temu zakończyliśmy proces przejmowania tej spółki, tego zakładu z powrotem w ręce Rzeczypospolitej" - powiedział Duda.

Prezydent mówił "o kłamstwie opowiadanym w latach dziewięćdziesiątych" - "że przyjdzie zagraniczny inwestor i będzie lepiej, będzie lepiej zarządzał, będzie lepiej wszystko funkcjonowało, i generalnie, jeśli wszytko sprzedamy, to będzie lepiej".

"Nikt nie zadba o nasze interesy tak, jak my potrafimy o nie zadbać, na swojej ziemi" - powiedział Duda. "Z podniesioną głową mogę powiedzieć, że obecna władza, w tym ja, ten właśnie proces także tu, w Świętokrzyskiem, realizuje - proces przywracania lokalnego potencjału, przywracania Rzeczypospolitej jej sił i proces przywracania bezpieczeństwa. Energetyka to kwestia bezpieczeństwa" - powiedział prezydent.

Elektrownia Połaniec zlokalizowana w Zawadzie (Świętokrzyskie) od połowy marca należy do kontrolowanej przez Skarb Państwa Enei, która kupiła ją od francuskiej firmy Engie. To jedna z młodszych elektrowni systemowych w kraju oraz największy tego typu obiekt w południowo-wschodniej Polsce. Firma nosi teraz nazwę Enea Elektrownia Połaniec (Enea Połaniec).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA