REKLAMA

Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Francji

  • Autor: AS
  • 18 listopada 2015 21:17
Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Francji Prezydent RP Andrzej Duda przeprowadził w środę po południu rozmowę telefoniczną z prezydentem Francji François Hollande’m (fot. Facebook)

Prezydent RP Andrzej Duda przeprowadził w środę po południu rozmowę telefoniczną z prezydentem Francji François Hollande’m - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Prezydent Polski przekazał słowa współczucia w związku z niedawnymi zamachami terrorystycznymi w Paryżu. „Proszę przyjąć wyrazy solidarności ode mnie i od całego Narodu polskiego” – stwierdził. „Ta tragedia wstrząsnęła Polakami. Potępiamy z całą mocą ten akt terroru, uderzający w europejskie wartości”. Prezydent Duda podkreślił, iż Polska jest sojusznikiem Francji i jest gotowa okazać jej pomoc w walce z zagrożeniem terrorystycznym. „Mówię to także w imieniu polskiego rządu” – dodał.

 Dziękując za wsparcie prezydent Hollande poinformował Prezydenta RP o udanej akcji policji i francuskich służb, dzięki której zlikwidowano jedną z komórek terrorystycznych na przedmieściach Paryża. „Jesteśmy w stanie wojny” – powiedział Hollande.

Prezydent Duda i prezydent Hollande omówili konsekwencje uruchomienia artykułu 42.7 Traktatu z Lizbony. Obaj przywódcy zapowiedzieli, iż na temat konkretnych rozwiązań rozmawiać będą ministrowie obrony Polski i Francji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA