REKLAMA

Andrzej Duda wrócił z Bułgarii

  • Autor: PAP
  • 18 kwietnia 2016 23:39
Andrzej Duda wrócił z Bułgarii Wizyta odbyła się w ramach przygotowań do lipcowego szczytu NATO. (Fot.: Twitter Kancelaria Prezydenta)

Prezydent Andrzej Duda powrócił do kraju z dwudniowej wizyty w Bułgarii, podczas której spotkał się m.in. z prezydentem i premierem tego kraju.

W poniedziałek (18 kwietnia) Andrzej Duda i prezydent Bułgarii Rosen Plewnelijew rozmawiali w Sofii m.in. o zbliżającym się szczycie NATO w Warszawie, pogłębianiu dwustronnej i regionalnej współpracy, wzmacnianiu łączności infrastrukturalnej i energetycznej w ramach koncepcji ABC (państw Adriatyku, Bałtyku i Morza Czarnego), kryzysie migracyjnym.

Prezydent Duda w poniedziałek spotkał się także z bułgarskim premierem Bojko Borysowem oraz przewodniczącą bułgarskiego parlamentu Cecką Caczewą.

W niedzielę Andrzej Duda spotkał się w polskiej ambasadzie z Polakami mieszkającymi w Bułgarii. Prezydent odznaczył sześć osób za wybitne zasługi na rzecz Polonii i promowanie polskiej kultury.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA