REKLAMA

Andrzej Duda: Zapisy konstytucji ws. kompetencji prezydenta i ministrów mogłyby być lepsze

 • Autor: PAP/JS
 • 29 stycznia 2018 22:54
Andrzej Duda: Zapisy konstytucji ws. kompetencji prezydenta i ministrów mogłyby być lepsze "Jestem przekonany, że zapisy konstytucji w tym względzie mogłyby być lepsze, bardziej precyzyjne i w sposób bardziej sprecyzowany rozstrzygałyby pewne wątpliwości" - odpowiedział Andrzej Duda. (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)

Jestem przekonany, że zapisy konstytucji w kwestii kompetencji prezydenta i ministrów mogłyby być lepsze i w sposób bardziej sprecyzowany rozstrzygałyby pewne wątpliwości - ocenił prezydent Andrzej Duda.

Prezydent był pytany w TVP o podział kompetencji urzędu prezydenta i poszczególnych ministrów w konstytucji. "Jestem przekonany, że zapisy konstytucji w tym względzie mogłyby być lepsze, bardziej precyzyjne i w sposób bardziej sprecyzowany rozstrzygałyby pewne wątpliwości" - odpowiedział Andrzej Duda.

Czytaj też: Andrzej Duda o przyczynach rekonstrukcji: Nie wszystko udało się zrobić

Zaznaczył, że w tej kwestii wiele też zależy od osobowości osób piastujących dane funkcje. "Zależy od prezydenta, jako osobowości, premiera, ale także tych ministrów, z którymi prezydent ma współpracować. Fakt jest taki, że w relacji pomiędzy prezydentem a ministrem obrony narodowej jest powiedziane, że prezydent jest najwyższym zwierzchnikiem sił zbrojnych. Ale w okresie pokoju swoje kompetencje, zadania wykonuje za pośrednictwem ministra obrony narodowej" - zauważył Duda.

"Jeśli chodzi o sprawy zagraniczne jest mowa o współdziałaniu i o tym, że prezydent ma obowiązek współdziałać z premierem i właściwym ministrem. I jak kiedyś wyraźnie powiedział Trybunał Konstytucyjny w ogóle ten obowiązek współdziałania jest obowiązkiem dwustronnym" - dodał prezydent.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • :-) 2018-01-30 12:08:21
  Do Bogdan Warturek: Jestem za!!! Niech idzie w p... razem z całym PIS a za politykę niech się wezmą fachowcy.
 • Bogdan Warturek 2018-01-30 11:18:24
  A ja bym wolał, aby Duda do konstytucji łap nie pchał! Dość już namieszał! Ładnie wygląda jak kwiaty pod pomnikami układa i jak siedzi na trybunie wydarzeń sportowych. Tam jest jego miejsce, bo koniem na dwa baty, nie da się jeździć! To jest moje zdanie.
 • Anna KLZ 2018-01-30 00:53:30
  zmiana będzie kosmetyczna gdyż właściwie ZARZĄDZAJACY POLSKĄ / RZECZYPOSPOLITĄ, kontrolują każdą gałęź życia społeczno - ekonomicznego w RP - dążą do umocowania. Państwowa Inspekcja Pracy na pół roku przed Stanem Wojennym wyszła z szeregów Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej zatwierdzona w 29 artykułach ustawowych. W 2007 r. po manipulacjach i oszukaniu profesora prawa ówczesnego Prezydenta RP skutecznie przeforsowała ustawę o wykluczających się zapisach niezgodnych z obowiązującym prawem. Tak zwyczajnie skrzyknęło się kilka osób ściągnęło zapisy z różnych ustaw i nie patrząc na spójność podłożyło profesorowi prawa p. Lechowi Kaczyńskiemu do podpisu. skutki - eutanazje zawodowe, wyłudzenia funduszy z budżetu, inne patologie wyjdą po latach - jak to bywa wśród Polaków, wtedy będą pośmiertne odznaczenia, nagrody itp., aby tylko w danym momencie nie patrzeć na ręce. przykre. Może jednak KTOŚ się bliżej przyjrzy tym działaniom i najwyższy czas by PIP wróciła w szeregi Ministerstwa Rodziny , Pracy i Polityki Społecznej.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA