REKLAMA

Andrzej Duda zaprosił nowego prezydenta USA Donalda Trumpa do Polski

  • Autor: AT/PAP
  • 03 lutego 2017 07:15
Andrzej Duda zaprosił nowego prezydenta USA Donalda Trumpa do Polski Szerski przekazał zaproszenie prezydenta Dudy dla Trumpa (Andrzej Duda, fot.prezydent.pl/Andrzej Hrechorowicz)

• Krzysztof Szczerski przekazał prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi zaproszenie prezydenta RP Andrzeja Dudy do złożenia wizyty w Polsce.
• Zaproszenie zostało przyjęte i teraz będziemy czekać na odpowiedź prezydenta Trumpa - powiedział Szczerski.

Podczas spotkania z doradcą prezydenta Donalda Trumpa, Michaelem Flynnem, minister Krzysztof Szczerski przekazał zaproszenie prezydenta RP Andrzeja Dudy dla prezydenta Trumpa do złożenia wizyty w Polsce.

Minister Szczerski, po rozmowach w Białym Domu, wyjaśnił korespondentom polskich mediów, że przywódcy Polski i Chorwacji chcieliby aby wizyta prezydenta Donalda Trumpa w Polsce odbyła się podczas planowanego w lipcu "Szczytu Trójmorza".

"Zaproszenie zostało przyjęte i teraz będziemy czekać na odpowiedź prezydenta Trumpa co do jego kalendarza" - powiedział minister Szczerski.

Czytaj tez: Donald Trump na Forum Państw Trójmorza w Polsce? Wrocław zabiega w MSZ

Ponad godzinne, zakończone w piątek nad ranem czasu polskiego, rozmowy w Białym Domu, były najwyższej rangi spotkaniem w oficjalnych kontaktach polsko-amerykańskich od czasu zaprzysiężenia Donalda Trumpa na prezydenta USA.

Michael Flynn, doradca d/s bezpieczeństwa prezydenta Donalda Trumpa, zapewnił przebywającego w Waszyngtonie ministra Krzysztofa Szczerskiego, podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP, że „obecność wojsk USA w Polsce będzie stałym elementem stosunków polsko-amerykańskich”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA