REKLAMA

Andrzej Duda zażądał dymisji Antoniego Macierewicza? Rzecznik prezydenta wyjaśnia

  • Autor: PAP/AT
  • 18 września 2017 12:12
Andrzej Duda zażądał dymisji Antoniego Macierewicza? Rzecznik prezydenta wyjaśnia Antoni Macierewicz i Andrzej Duda (fot.prezydentpl/Krzysztof Sitkowski)

Jeżeli pojawia się jakaś różnica zdań między prezydentem Andrzejem Dudą, a szefem MON Antonim Macierewiczem to nie dotyczą kwestii personalnych - powiedział rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

Łapiński, pytany w TVP1 o to, jak w obliczu trwających na Białorusi i w Rosji manewrów Zapad-2017 wyglądają relacje między prezydentem Andrzejem Dudą a ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem, ocenił, że "współpraca między nimi się układa". "W najważniejszych kwestiach minister obrony narodowej i prezydent mają takie samo zdanie, mówią jednym głosem. Obaj są za tym, żeby wzmacniać polską armię, żeby zwiększać jej liczebność, żeby ją modernizować, żeby większe środki co roku trafiały z budżetu państwa na polska armię" - wymieniał.

Dodał, że jeżeli pojawia się jakaś różnica zdań, to nie dotyczy ona "kwestii personalnych, tylko merytorycznych".

Czytaj też: Szef MON przyznaje: Bywają różnice zdań z prezydentem

Dopytywany o to, czy różnica zdań dotyczy też modelu dowodzenia armią, Łapiński odparł, że "są tu dwie koncepcje - szefa MON i BBN". "Są pewne różnice zdań co do kwestii systemu kierowania i dowodzenia armią, ale one są w tej chwili dyskutowane, są toczone rozmowy i na koniec pewnie jakiś model będzie przyjęty". Podkreślił, że w takich rozmowach nie ma "ani nic złego, ani nadzwyczajnego".

Zaprzeczył też doniesieniom, jakoby Andrzej Duda żądał dymisji Antoniego Macierewicza.

Manewry Zapad-2017 rozpoczęły się w czwartek i potrwają do 20 września na Białorusi i w Rosji. Według oficjalnych informacji, ma w nich wziąć udział 12,7 tys. żołnierzy i 700 jednostek sprzętu z obu krajów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA