REKLAMA

Andrzej Duda złożył kondolencje prezydentom Niemiec i Turcji

  • Autor: PAP/JS
  • 12 stycznia 2016 19:59
Andrzej Duda złożył kondolencje prezydentom Niemiec i Turcji W samobójczym zamachu w historycznej części Stambułu we wtorek zginęło 10 osób, a 15 zostało rannych (fot. E. Radzikowska-Białobrzewska, Kancelaria Prezydenta, prezydent.pl)

Wyrazy najgłębszego współczucia oraz zapewnienia o solidarności w żałobie i modlitwie z rodzinami ofiar skierował prezydent Andrzej Duda do prezydentów Niemiec Joachima Gaucka i Turcji Recepa Tayyipa Erdogana w związku z zamachem w Stambule, w którym zginęli Niemcy.

"Głęboko poruszony informacją o zamachu terrorystycznym w Stambule, którego ofiarami padli obywatele Niemiec, składam na ręce pana prezydenta, w imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, wyrazy najgłębszego współczucia. Zapewniam pana, że w tych bolesnych i trudnych chwilach łączymy się w żałobie i modlitwie z rodzinami i bliskimi ofiar" - napisał Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej skierowanej do prezydenta Niemiec.

Prezydent podkreślił, że w zamachach w Stambule "światowy terroryzm po raz kolejny pokazał swoje krwawe oblicze". "Dlatego musimy pozostać zdeterminowani i solidarni w walce z tymi, dla których obce są wartości naszej cywilizacji" - podkreślił prezydent.

W depeszy kondolencyjnej do prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana Andrzej Duda podkreślił, że "naród polski nigdy nie pogodzi się w aktami terroru wymierzonymi w niewinnych ludzi".

"Poruszony wiadomością o zamachu, który miał miejsce dziś w Stambule, w imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, składam na ręce Pana Prezydenta wyrazy najgłębszego współczucia, oraz zapewniam o naszej solidarności z bliskimi ofiar" - napisał Andrzej Duda w depeszy skierowanej do tureckiego prezydenta.

W samobójczym zamachu w historycznej części Stambułu we wtorek zginęło 10 osób, a 15 zostało rannych. Według wicepremiera Turcji Numana Kurtulmusa większość zabitych to cudzoziemcy. Władze zidentyfikowały sprawcę; był nim urodzony w 1988 roku Syryjczyk.

Szef niemieckiej dyplomacji Frank-Walter Steinmeier powiedział, że zginęło co najmniej ośmiu Niemców, a dziewięciu zostało poważnie rannych.

Do wybuchu doszło na dawnym hipodromie między Hagią Sophią a Błękitnym Meczetem, które należą do najpopularniejszych atrakcji turystycznych Stambułu. Po ataku zamknięto obiekty turystyczne, w tym Hagię Sophię i Cysternę Bazyliki

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA