REKLAMA

Andrzej Duda życzy pomyślności USA w Dzień Niepodległości tego kraju

  • Autor: GP
  • 04 lipca 2016 14:22
Andrzej Duda życzy pomyślności USA w Dzień Niepodległości tego kraju Prezydent Andrzej Duda (fot.:Andrzej Hrechorowicz/KPRP/prezydent.pl)

• Andrzej Duda życzy prezydentowi USA i obywatelom tego kraju "serdeczne życzenia pomyślności".
• Prezydent USA przyjeżdża do Warszawy w tym tygodniu na szczyt NATO.

Prezydent Andrzej Duda wystosował list na ręce Baracka Obamy, który w tym tygodniu odwiedzi Polskę w czasie trwania szczytu NATO w Warszawie. Powodem wysłania korespondencji było święto USA, które przypada 4 lipca. Ameryka obchodzi Dzień Niepodległości.

Oto treść listu prezydenta Polski do jego odpowiednika w Waszyngtonie:

Szanowny Panie Prezydencie,

z okazji Dnia Niepodległości mam zaszczyt przekazać, w imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, serdeczne życzenia pomyślności.
Polskę i Stany Zjednoczone łączy partnerstwo strategiczne, oparte na wspólnie podzielanych wartościach, tradycyjnych więzach przyjaźni oraz poszanowaniu wzajemnych interesów. Z satysfakcją odnotowujemy umacnianie się z roku na rok polsko-amerykańskiego dialogu w dziedzinie bezpieczeństwa.
Cieszę się, że będziemy mieć okazję osobistego spotkania podczas Szczytu w Warszawie, gdzie zapadną decyzje warunkujące transatlantyckie bezpieczeństwo w najbliższej przyszłości. Jestem przekonany, że wyjdą one naprzeciw Pańskiej warszawskiej deklaracji z czerwca 2014 roku „You will never stand alone” (Nigdy nie będziesz samotny - red.).
Proszę przyjąć serdeczne życzenia zdrowia i pomyślności dla Pana osobiście oraz Narodu Amerykańskiego.

Z wyrazami szacunku,
Andrzej Duda
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

4 lipca to narodowe święto w Stanach Zjednoczonych. Obchodzone jest w dzień, w którym Ojcowie Założyciele pokazali i opublikowali tekst Deklaracji Niepodległości. Akt ten rozpoczął wojnę kolonii z siłami Korony Brytyjskiej, zwieńczoną powstaniem Federacji Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA